XX Konkurs na opowiadanie o tematyce olimpijskiej
Data: 29-03-2010 o godz. 17:53:14
Temat: Publikacje


W XX konkursie na opowiadanie o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego w naszej szkole wzięło udział 12 uczniów z klas I-III. Jednak dwie najciekawsze prace mogły przejść dalej. Więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu...


Organizatorem tego konkursu jest Polski Komitet Olimpijski.
Celem olimpiady było zainteresowanie młodzieży zimowymi i letnimi igrzyskami olimpijskimi, poszerzenie zamiłowań sportowych młodzieży szkolnej, propagowanie zachowań fair play oraz propagowanie idei olimpijskiej wśród nastolatków. 
Opowiadanie miało być napisane przez ucznia w dowolnej artystycznej formie i powinno podkreślać przynajmniej jedną z poniższych wartości:
- własne doświadczenia z boiska, fabularyzacja losów wielkich zwycięzców  lub przegranych,
- zasadę fair play i szacunek dla innych,
- radość z wysiłku i zwycięstwo nad sobą,
- równowagę między ciałem, a umysłem.

Spośród dwunastu prac napisanych przez uczniów naszej szkoły I miejsce zajęła praca napisana przez Aleksandrę Szymańską z kl. IIIa, II miejsce zajęła Małgorzata Strulak z kl. Ib, zaś III miejsce przypadło Paulinie Andruszkiewicz z kl. IIIb. Wyróżnienie otrzymała praca dwóch uczniów kl. IIIc Dawida Szybińskiego i Jakuba Kępki. 
Do drugiego etapu zakwalfikowały się: Aleksandra Szymańska kl. IIIa i Małgorzata Strulak kl. Ib.


Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=991