Wycieczka klas trzecich
Data: 18-03-2010 o godz. 14:19:55
Temat: Wycieczki


      Dnia 15.03 br. odbyła się wycieczka klas trzecich do Warszawy.
Opiekunkami były wychowawczynie tych klas: p. Sylwia Woszczyk, p. Aniela Szymanek, p. Krystyna Wierzbicka oraz pani pedagog Aneta Jackowska.
      Około godziny 8:00 młodzież klas trzecich zajęła miejsca w autokarze, aby móc wyruszyć w drogę do Warszawy. W planie wycieczki było zwiedzanie gmachu telewizji, wizyta w Pałacu Kultury i Nauki oraz obejrzenie musicalu pt. ,,Metro".


Na początku (w godzinach od 11.00 do 13.00) byliśmy w Pałacu Kultury i Nauki.
Zwiedzaliśmy tam wystawę pt. ,,Nasza Ziemia". Oprowadzała nas po niej miła pani przewodnik. Wystawa bardzo nas zainteresowała, ponieważ urozmaicona była poprzez np. stanowiska interaktywne, które dzięki możliwości samodzielnego testowania, dotykania czy grania pozwoliły każdemu na odkrywanie wybranych aspektów rzeczywistości. Wystaw w bardzo przystępny sposób uzmysłowiła każdemu oglądającemu (za pośrednictwem konkretnych i alarmujących faktów) zakres zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego postępowania człowieka na Ziemi.Następnie udaliśmy się do Telewizji. Byliśmy tam od około godziny 13.00 do godziny 16.00. W towarzystwie bardzo miłego pana przewodnika zwiedzaliśmy np. studio sportowe, pomieszczenie, w którym nagrywa się program pt. ,,Pytanie na śniadanie". Każdy z uczestników wycieczki mógł zobaczyć jak to z tą telewizją jest naprawdę, czyli, że nie wszystko co widzimy na ekranie swojego telewizora jest np. prawdziwe.

W końcowej części wycieczki pojechaliśmy do teatru Buffo na musical pt. "Metro". Jest to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, zdradzie, młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia o romantycznej miłości.
Jednym zdaniem mówiąc musical "Metro" to opowieść, którą każdy powinien obejrzeć.


Po wielu atrakcjach, z głowami pełnymi wspomnień, wróciliśmy do Błędowa.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=985