Deutsch Wagen Tour - spotkanie dla klas pierwszych
Data: 22-02-2010 o godz. 20:47:29
Temat: Nauka


        Dnia 19 lutego 2010 roku odbyło się spotkanie dla klas pierwszych. Akcja "Deutsch Wagen Tour" ma na celu zachęcanie młodzieży do nauki języka niemieckiego i jest promowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz sponsorowana przez wiele firm.
 


      Akcja ta dotarła także do naszego gimnazjum. Gościła u nas pani Agnieszka Żółkowska. Spotkanie miało temat : "Stationenelernen - Winter" czyli "Nauka Stacjami - Zima". Uczniowie byli zwolnieni z trwających w tym czasie zajęć lekcyjnych. Na samym początku pani zadawała nam pytania, a za poprawne odpowiedzi rozdawała nagrody. Potem były wyścigi w zapamiętywaniu, po których wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami. Następnie  przyszedł czas na najważniejszy punkt spotkania czyli wspomniana nauka stacjami. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na sześć grup po sześć osób w każdej. Grupy zasiadły przy stolikach, na których były kartki z zadaniami. Każda grupa miała za zadanie wykonać ćwiczenia napisane na kartkach. Powstała zacięta rywalizacja między grupami. Po wykonaniu poleceń grupy oddawały do sprawdzenia prace pani Agnieszce, która ogłaszała zwycięzców i rozdawała wszystkim nagrody. Na koniec zostało zrobionych kilka pamiątkowych zdjęć.   
  Całe spotkanie trwało około 45 minut, można było dostać wiele nagród z logo "Deutsch Wagen Tour", min. : piłki, bransoletki, pudełka na płyty, czapki z daszkiem, świnki skarbonki oraz koszulki.
     Cały czas poświęcony na ćwiczenia i konkursy upłynął bardzo szybko, i po chwili trzeba było wracać z powrotem do sal lekcyjnych. Każdy jednak wrócił ze spotkania zadowolony i uśmiechnięty.


Napisał
Karol Kępka kl. I c


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=968