Mecz piłki ręcznej Polska - Islandia
Data: 01-02-2010 o godz. 17:32:03
Temat: Sport


31 stycznia 2010 roku w hali Standhalle w Wiedniu został rozegrany mecz piłki ręcznej między drużyną z Islandii i Polski o brązowy medal Mistrzostw Europy.


Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się atakiem i prowadzeniem Polaków jednak po kilku minutach to Islandczycy dominowali. Obraz gry do końca pierwszej połowy  nie ulegał zmianie, gdyż nasi zbyt często gubili piłkę, popełniali błędy oraz nie mogli znaleźć sposobu na przełamanie obrony rywali. Pierwszą połowę przegraliśmy 18:10. W  kolejnych 30 minutach polscy szczypiorniści wyraźnie dostali skrzydeł, a bramkarz dokonywał cudów w bramce. W 56 min. meczu Tłuczyński doprowadził do wyniku 25:26. Mimo tego Polakom zabrakło siły i czasu na odrobienie strat. W ostatnich sekundach meczu rywale ustanowili wynik 26:29.

Fani piłki ręcznej i cały kraj jest dumny polskich reprezentantów. Świetna obrona Sławomira Szmala (co zostało docenione, gdyż został uznany za najlepszego bramkarza  mistrzostw) i wspaniała gra chłopców spowodowała że doszli oni tak daleko. 

W skład reprezentacji wchodzą:

Bramkarz: Sławomir Szmal  
Skrzydłowi: Tomasz Tłuczyński, Rafał Gliński, Patryk Kuchczyński, Mariusz Jurasik. 
Rozgrywający: Karol Bielecki, Mariusz Jurkiewicz, Bartłomiej Jaszka, Damian Wleklak, Marcin Lijewski, Krzysztof Lijewski, Michał Jurecki.
Kołowi: Artur Siódmiak, Bartosz Jurecki, Daniel Żółtak.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=954