Próbny egzamin gimnazjalny.
Data: 20-01-2010 o godz. 19:43:00
Temat: Nauka


    Jak wiecie egzamin gimnazjalny czeka każdego ucznia gimnazjum. W tym roku trzecioklasiści są już po próbnym sprawdzeniu swojej wiedzy. Kiedy się odbył i jak oceniają  jego trudność uczniowie klas trzecich? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu...
 


Głos dzwonka na drugą godzinę lekcyjną zabrał trzecioklasistów w hali sportowej. Trzynastego stycznia  zmierzyli się oni z częścią humanistyczną, która według opinii uczniów nie była trudna. Temat przewodni testu humanistycznego pt., Pieniądze, to nie wszystko" nie sparwił największych problemów. 
Więcej jednak przysporzyła im czwartkowa części testu, czyli matematyczno - przyrodnicza. W nim zawarte były zadania zarówno z matematyki jak i z fizyki, chemii, geografii oraz biologii.
Piątek, który był ostatnim dniem egzaminów obejmował zakres wiadomości z języka angielskiego. Odbywał się on w klasach 17, 16, 14, 13, 12,  gdzie uczniowie słuchali nagrań z płyt CD i na ich podstawie uzupełniali zadania. Musieli również liczyć na własną wiedzę ze znajomości czasów.

Te trzy dni były dla naszych trzecioklasistów ogromnym stresem, choć był to dopiero egzamin próbny. Wymagał on od uczniów wiedzy, która zostanie wyrażona punktami.
Życzymy jak najlepszych wyników zarówno z tego testu jak i z egzaminu końcowego.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=949