Mecz Fazy Grupowej Ligi Mistrzów Olympique Marsylia - AC Milan
Data: 27-11-2009 o godz. 21:55:14

Mecz grupy "C" pomiędzy AC Milanem a Olympique Marsylia odbył się 25 XI 2009r. na stadionie San Siro. To spotkanie sędziował Howard Webb (arbiter dobrze znany polskim kibicom). Obie drużyny walczyły bardzo zaciekle, a mecz zakończył się remisem. Gole zdobywali odpowiednio:
M. Boriello (10'); Lucho Gonzalez (16')
Więcej informacji w dalszej części artykułu...

Od początku Milan grał bardzo ofensywnie. W 4 minucie był rzut rożny dla drużyny z Marsylii, z którego nic nie wynikło. W 6 minucie Milan stworzył sobie bardzo dobrą akcję. Strzelał Zambrotta i jego kolega dobijał, lecz bramka nie padła. W 10 minucie Marko Boriello pokonuje bramkarza Olympique Marsylia i jest 1:0 dla Włochów. Francuzi błyskawicznie odpowiedzieli, bo już w 16 minucie Lucho Gonzalez strzela właściwie na pustą bramkę, a wynik meczu to już 1:1. Olimpique poszedł za ciosem cały czas atakował. W 19 minucie Abriel strzela na bramkę Didy, lecz nie trafia. Bramka AC Milanu przez pewien czas była oblężona strzałami Francuzów. W 24 minucie Boriello miał świetną sytuację podbramkową, ale nie zdobył gola. Po tej sytuacji bramkarz Olimpique doznał kontuzji, ale nie musiał opuścić boiska. Około 28 minuty w AC Milanie Abate zastąpił Oddo.   W 33 minucie Andrea Pirlo z rzutu wolnego strzela na bramkę, lecz było zbyt daleko, aby zdobyć gola. Ok. 34 Minuty Massimo Ambrosini dostaje żółtą kartkę za „nakładkę”. W 37 minucie Francuzi przejmują piłkę i atakują , ale niż dobywają gola. Chwilę później Pato próbuje „przelobować” bramkarza rywali, lecz nie udaje mu się. Howard Webb doliczył 4 minuty do pierwszej części spotkania. Na koniec pierwszej połowy był rzut rożny dla AC Milanu. Bramkarz popełnił błąd i nie złapał dokładnie piłki, lecz nie wykorzystali tego Włosi.
W drugiej połowie w 51 minucie Pirlo oddał strzał na bramkę, ale nie pokonał bramkarza Francuzów. Chwilę później był rzut wolny dla Olympique Marsylia, ale nie padł gol. W 59 minucie Zambrotta dostaje żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego. W 61 minucie AC Milan miał świetną sytuację strzelecką, która niestety nie zakończyła się golem. 65 minuta to świetna sytuacja dla Olympique Marsylia, lecz jeden z graczy francuskiego zespołu nie trafia do bramki, ale tylko w  poprzeczkę. Chwilę potem Lucho Gonzalez schodzi z boiska a wchodzi Bakari Kone. W 71 Minucie Włosi wyszli z kontrą, ale niezbyt udanie, gdyż nie padł gol. W 73 minucie schodzi z boiska Mammadu Niang, a zastępuje go Ben Arfa. W 80 minucie po groźnej akcji, Dida wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Ronaldinho strzelał na bramkę, a Mandanda ledwo wybij tę piłkę. W 85 minucie wchodzi Fernando Morientes, a schodzi Cheyrou. Piłka z rzutu rożnego odbita przez Diamarę trafia w słupek i niestety nie ma bramki. W 90 minucie doszło do „kolizji” 3 graczy, była potrzebna pomoc medyczna.
Sędzia do końca meczu doliczył 3 minuty. Na koniec żółtą kartkę dostał Gabriel Heinze. Chwilę później Howard Webb kończy spotkanie. Mecz zakończył się remisem 1:1.