Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Data: 11-11-2009 o godz. 17:23:07
Temat: Uroczystości szkolne


    W dniu 10 listopada w naszej szkole w hali sportowej odbył się apel z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta rozpoczęła się około godziny dwunastej i trwała pół godziny.

Więcej informacji w dalszej części artykułu...


     Akademia została przygotowana przez uczniów klas II. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu narodowego i pieśni "My, Pierwsza Brygada" przez naszych chórzystów. Po pieśniach wystąpili narratorzy i wprowadzili nas w historię tego święta. Następnie wyszli uczniowie z tabliczkami, na których były daty rozbiorów Polski. Później została odegrana scenka z "ubezwłasnowolnieniem Polski". Uczniowie przedstawiali poszczególne państwa, które wzięły Polskę pod zabory. Następnie została odśpiewana "Rota" przez wszystkich uczestników uroczystości, a po tym solowy występ zaliczyła Sylwia Kowalska w pieśni pt. "Wojenko, wojenko" . Później nastąpił występ instrumentalistów. Wystąpili w piosence pt. "Raduje się serce". Z powrotem wrócili narratorzy i wprowadzali nas w dalszą część występu. Chórzyści odśpiewali pieśń "Żeby Polska była Polską"
     Na zakończenie głos przejął pan Dyrektor i serdecznie podziękował wszystkim uczniom, którzy przygotowywali apel. Całą uroczystość sfinalizowali uczniowie klas III wyprowadzając sztandar szkoły.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=929