Odpowiedzialny styl życia
Data: 08-11-2009 o godz. 12:35:28
Temat: Nauka


   Jeśli chcecie dowiedzieć się jak należy postępować, aby nasze środowisko nie ucierpiało, to przeczytajcie ten artykuł.


   Z dnia na dzień przybywa coraz więcej odpadów. Przeciętny Polak produkuje między 380, a 420 kg śmieci rocznie! Wszystkie te śmieci trafiają na wysypiska, do spalarni, a część jest powtórnie wykorzystywana (recykling).
   Każdy z nas produkuje odpady, więc każdy z nas powinien uświadomić sobie, że warto segregować odpady i zachęcać do tego innych, ponieważ segregacja jest sposobem na uniknięcie przepełnionych wysypisk, które są szkodliwe dla środowiska. Właściwie posegregowane śmieci zwiększają automatycznie procent śmieci powtórnie wykorzystywanych.
   Pamiętajmy, że musimy wdrażać w życie rozwiązania korzystne dla środowiska, gdyż przyczyni się to do poprawy stanu Ziemi, a przez to do jakości naszego życia.
   Jedną z takich zasad, która "ratuje środowisko" może być także np. zasada zrównoważonego transportu, która promuje powstawanie sieci ścieżek rowerowych, montaż stojaków na rowery przy szkołach, czy sklepach. W rezultacie dzięki temu, że będziemy więcej jeździć rowerami, to będziemy mieli mniejsze zanieczyszczenie powietrza, polepszy się nasz stan zdrowia, a nawet zwiększy się bezpieczeństwo. Dodatkowo sieć ścieżek rowerowych może wpłynąć na rozwój turystyczny regionu, ponieważ więcej osób będzie odwiedzało nasz region.
   Innym sposobem na ratowanie środowiska jest także uzyskiwanie energii z odnawialnych źródeł takich jak np. woda, wiatr, promienie słoneczne. Szkoda tylko, że przestawienie się na odnawialne źródła energii jest kosztownym przedsięwzięciem, z drugiej jednak strony w dłuższej perspektywie przynosi ono oszczędności. Dodatkowo zmiany technologii na bardziej przyjazne środowisku przyczyniają się do osiągnięcia celów wytyczonych przez Polskę wraz z przystąpieniem do Unii Europejskiej.
   Myślę, że po przeczytaniu mojego artykułu każdy zacznie bardziej zastanawiać się nad tym jak postępuje i zada sobie pytanie : " Czy ta moja decyzja wpłynie pozytywnie na środowisko, czy przeciwnie - doprowadzi do jego dewastacji?"


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=926