Niezwykła wizyta w naszej szkole.
Data: 15-10-2009 o godz. 19:55:10
Temat: Kultura


    Dnia 15 października do naszej szkoły zawitali niezwykli goście. Była to grupa muzyczna Full Power Spirit. Zespół został założony w 2001 roku w Białej Podlaskiej, przez Mirosława Kirczuka (Miru), Marka Dzyra (Dzyroo) i Piotra Chazana (Picia).

Jeśli chcecie się dowiedzieć czego dotyczyło to spotkanie przeczytajcie dalszą część mojego artykułu...
 
Spotkanie z nim nie było zwykłą “pogadanką” na tematy związane z dorastaniem młodzieży, lecz monologiem przeplatanym piosenkami grupy.
Teksty piosenek mówiły głównie o szczęściu, jego przyczynach oraz wydarzeniach, które mogą nam to szczeście dać. Full Power Spirit uświadomił nam, że każdego dnia dostajemy mnóstwo prezentów od Mikołaja - jakim jest sam Bóg. Możliwość obudzenia się następnego dnia jest ogromnym darem od niego. Niektórzy o tym marzą, lecz to nigdy się już nie spełni bo umarli i następnego poranka nie będą mogli, kontynuuować swojego życia. Drugim upominkiem jaki dostaliśmy zdaniem artystów to pożywienie. Głód ogarnia cały świat w coraz większej liczbie, każdego dnia przybywa coraz więcej osób, które nic nie jadły: kładą się spać - głodni, wstają – głodni. Przykładem, który nam podali był jeden z ich występów, na który przybyli bezdomni bo mieli obiecane, iż dostaną pożywienie na owym koncercie. Jedna mała paczka z jedzeniem była dla nich wielkim darem od losu i Boga. Z twarzy tych zaniedbanych, brudnych ludzi spływały ogromne łzy radości i zadowolenia.
Dalsza część występu miała na celu, przekazać nam jak ważne jest to, aby dbać o to co mamy, nie być chciwym oraz zachłannym człowiekiem. Teledysk o pewnym handlarzu firanek świetnie to odzwierciedlał.Dzięki tej wizycie mogliśmy zrozumieć, że życie to nie tylko ciągła pogoń za pieniędzmi, lecz szukanie swojej drogi (nie na skróty) do szczęścia. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę w podzięce Bogu za te dary.
Ogromna grupa uczniów zakupiła dostępne tam płyty z utworami zespołu i prosiła o autografy.

Dziękujemy za tak miłe spotkanie i czekamy na więcej takich.

Więcej informacji o zespole na stronie: http://www.fps.kdm.pl/.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=917