Wycieczka klas drugich. Wrocław i okolice.
Data: 04-10-2009 o godz. 19:34:38
Temat: Wycieczki


    Klasy drugie długo czekały na kilkudniową wycieczkę. Dnia 1 października br. o godz. 7:00 wyruszyliśmy z Błędowa w kierunku Wrocławia, na Śląsk. Naszymi opiekunkami były: p. Grażyna Ponceleusz- Procek, p. Ewa Łaszewska- Wójcik, p. Marta Czajkowska- Kalwarczyk.
 


Pierwszym punktem tej wyprawy był spacer po wrocławskim rynku. Tam, ku naszemu zdziwieniu spotkaliśmy kilka ze 123 krasnoludków. Jeden z nich znajdował się w miejscu, które kiedyś nosiło nazwę targ zwierzęcy.  
Następnie udaliśmy się do rotundy, w której znajduje się “Panorama Racławicka”. Każdego zadziwiła ona ogromnymi rozmiarami (ponad 114 m długości i 15 wysokości!).
Po obejrzeniu tak realistycznego obrazu przejechaliśmy do pensjonatu “Rzeczka”. To właśnie w nim większość uczestników wycieczki dziwnym trafem męczyła bezsenność oraz "lunatykowanie".
Rankiem 2 października, po śniadanku pojechaliśmy zwiedzić przepiękny zamek w Książu. Urzekły nas swoim bogatym zdobnictwem oraz szykownością i bogactwem sale, które oglądaliśmy. Poznaliśmy również historię mieszkanców tego zamku. Poznanie koników w stajniach pałacowych też było przyjemnym punktem naszej wycieczki, mimo iż większość zakrywała nos.
Możemy uznać, że zwiedzanie palmiarni księżnej Daisy (byłej właścicielki zamku w Książu) szczegółowo przedstawiało klimaty zagraniczne. Niektóre z okazów jakie poznaliśmy były naprawdę zadziwiające.
Drugi i ostatni już dzień naszej wyprawy zakończyliśmy przejazdem do niedużej miejscowości Bolków, gdzie zwiedzaliśmy ruiny obecnego tam zamku. Z powodów remontu sal muzealnych mogliśmy wejść tylko na wieżę “ostatniego ratunku”. Oczywiście żadna wycieczka zdaniem uczniów obecnych klas II nie może odbyć się bez skosztowania “przysmaków”, sprzedawanych np. w  KFC.
Zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do Błędowa o godz. 23:00. Mimo, iż pierwszego dnia pogoda nie była najlepsza i trochę postraszył nas deszcz, wszyscy wrócili cali i zdrowi. Ta podróż zostanie na długo w naszej pamięci. Czekamy na kolejne propozycje wychowawców związane z podobnymi wyjazdami.

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=911