IV Szkolne Biegi Przełajowe
Data: 16-09-2009 o godz. 18:11:26
Temat: Sport


     Dnia 16.09.2009 r. w naszej szkole odbyły się IV Biegi Przełajowe. W zawodach wzięli udział prawie wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Błędowie. Mimo dużego wysiłku, każdy starał się pobiec jak najlepiej. Więcej informacji w dalszej części artykułu...
 


  O 12:50 uczniowie oraz nauczyciele naszego gimnazjum zebrali się na szkolnym boisku. Pan Jan Grzybicki wyjaśnił na początku regulamin biegu oraz życzył zawodnikom powodzenia.
  Jako pierwsze pobiegły dziewczęta na dystansie ok. 1000 m. Trasa przebiegała wokół boiska i targowiska gminnego. Tor biegu obfitował w różne niespodzianki, jak np. piach i kamienie. Jako pierwsza do mety przybiegła Maria Nogańska (IIIb), następnie Wiktoria Podsiadło (Ia) i Marta Krawczyk (IIa). Rywalizacja była zacięta, jednak obyło się bez większych incydentów.

  Następnie na torze ustawili się chłopcy. Ich zadaniem było przebiec dystans ok. 1500 m, bo oprócz biegu wokół boiska szkolnego i targowiska gminnego, musieli okrążyć boisko gminne. Jako pierwszy na mecie pojawił się Mateusz Noga (IIIa), drugie miejsce przypadło Cezaremu Dulewiczowi (IIc), zaś trzecie Karolowi Szybińskiemu (IIc).  Zwycięzcy z podium otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Do dalszego etapu biegów zakwalifikowało się 20 osób:

  
           Dziewczęta:

 1. Maria Nogańska (IIIb)

 2. Wiktoria Podsiadło (Ia)

 3. Marta Krawczyk (IIa)

 4. Anna Kępka (IIIa)

 5. Paulina Kołacz (Ic)

 6. Weronika Gos (IIa)

 7. Paulina Szybińska (IIIc)

 8. Magdalena Małachowska (IIc)

 9. Paulina Włodarczyk (IIa)

 10. Olga Sujkowska (Ia)

           Chłopcy:

 1. Mateusz Noga (IIIa)

 2. Cezary Dulewicz (IIc)

 3. Karol Szybiński (IIc)

 4. Marcin Koziński (IIIa)

 5. Bartłomiej Kamiński (IIa)

 6. Daniel Majewski (IIb)

 7. Andrzej Stępniak (IIb)

 8. Kacper Stępniak (IIIb)

 9. Krystian Szewczyk (IIIb)

 10. Adrian Stępniak (IIIc)

   Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów sportowych!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=906