Święto Szkoły
Data: 02-06-2009 o godz. 19:01:51
Temat: Publikacje


    Jak już w tradycji naszej szkoły przystało 1 czerwca obchodzony jest Dzień Sportu Szkolnego w ramach Dnia Dziecka. Ten dzień był bardzo wyjątkowym dla uczniów naszego gimnzajum, gdyż nie odbywały się w nim zajęcia. Więcej informacji w dalszej części tekstu...Około godz. 8:10 uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Tam usłyszeli od nich życzenia z okazji Dnia Dziecka oraz otrzymali słodycze. Następnie powędrowaliśmy na boisko szkolne gdzie odbyły się zawody sportowe. Każda klasa mogła zaproponować 4 zawodników do poszczególnych konkurencji: rzut ringiem do celu, wyścigi w workach, przeciąganie liny, szczur, skok z miejsca w dal oraz sztafeta 4x40m. Wszyscy uczniowe starali się wypaść jak najlepiej. Jednak najbardziej usportowioną klasą okazała się kl.IIId, która zdobyła puchar przejściowy.
Następnym punktem tego wyjątkowego dnia był mecz piłki siatkowej, który odbył się w hali sportowej. Drużyna chłopców kontra - nauczyciele wychowania fizycznego i dziewczęta. Jak twierdzą zawodnicy, mecz ten został przerwany i niedokończony.
Kolejną atrakcją był konkurs wszechwiedzy ,,1 z 10". Każda klasa trzymała kciuki za swojego najmądrzejszego ucznia z klasy. Klasę Ia reprezentowała Aleksandra Szymańska, kl. Ib Irmina Włodarczyk, kl. Ic Marta Podsiadła, kl. IIa Aleksandra Szymańska, kl. IIb Tobiasz Wykowski, kl. IIc Adrian Stępniak, kl. IIIa Sebastian Staszewski, kl. IIIb Dariusz Feller, kl. IIIc Grzegorz Adamczyk, a kl. IIId Blanka Kozłowska.
Olimpiada ta składała się z trzech rund, w których pytania padały z różnych kategorii, np.: matematyki, jęz. polskiego, religii, fizyki, informatyki, profilaktyki uzależnień. Pomimo wielkiego zestresowania i niepokoju, większość uczestników poradziła sobie z zadawanymi pytaniami. Pieczę nad tym konkursem sprawowały p.Krystyna Wierzbicka i p.Ewa Łaszewska - Wójcik. Zwycięzcą został niepokonany uczeń kl. IIIb Dariusz Feller.

Po owym konkursie nadszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych przez uczniów naszego gimnazjum. Głównym występem był taniec trójki finalistów szkolnej edycji ,,You Can Dance".
Po przedstawionych przez nich solówkach, nadszedł czas na wyłonienie najlepszego tancerza szkoły. Trzecie miejsce w szkolnej edycji ,,You Can Dance" zajął uczeń kl. Ia - Przemysław Spathis, II miejsce przypadło Przemysławowi Kawęczyńskiemu z kl. IIIc, zaś najlepszą tancerką szkoły okazała się Karolina Mikołajczyk z kl. IIId.

Następnie uczniowie drugich klas zaprezentowali sylwetki znanych sportowców - Kamilii Skolimowskiej, Otylii Jędrzejczak i Justyny Kozdryk, która w tym szczególnym dniu zawitała do naszej szkoły. Znana paraolimpijka opowiedziała nam o swojej karierze i życiu zawodowym i codziennym. Mówiła nam o sporcie oraz o tym jak nieraz trudno jest jej pogodzić swoje prywatne sprawy z dyscypliną, którą uprawia. Wicemistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie przywiozła ze sobą kilka medali i puchar, który każdy mógł zobaczyć. Spotkanie z p. Kozdryk było ogromną niespodzianką dla całej społeczności szkolnej. Uświadomiła ona nam, że paraolimpijczyków stać na więcej, że nie poddają się i walczą do końca. Swoim słowem uswiadomiła teź, że z kalectwem można żyć i zdobywać wysokie osiągnięcia.
Zapewne ten dzień stał się wyjątkowym Dniem Dziecka. Myślę, że każdy uczeń będzie wspominać to święto z ,,uśmiechem na twarzy".Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=891