Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł 2009
Data: 26-05-2009 o godz. 15:48:50
Temat: Kultura


Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł jest przedsięwzięciem o ogólnopolskim zasięgu organizowanym od 2003 roku. W akcji uczestniczą gminy i szkoły z całej Polski. W tym roku do kampanii przyłączyła się także nasza szkoła...


Kampania ZTU trwa od 1 kwietnia do 30 listopada. W tym czasie w szkołach organizowanych jest wiele przedsięwzięć i akcji promujący zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy proponują uczestnikom kampanii konkursy indywidualne oraz zespołowe, a co za tym idzie ciekawe nagrody. Tegoroczne hasło przewodnie dla gimnazjalistów to „Moja pasja – moja tarcza”.

W ramach akcji uczniowie klas II naszego gimnazjum wypełnili ankiety, badające ich zdanie o środkach uzależniających i przemocy, ze szczególnym uwzględnieniem alkoholu. Ankiety zostały odesłane do organizatorów i przez nich zostaną opracowane.

A teraz kilka zdań o konkursach, w których możecie wziąć udział i które z pewnością Was zainteresują.
  1. Konkurs na bloga pod hasłem „Szukamy młodych mistrzów”- uczestnicy zakładają specjalnego bloga na serwerze ZTU i piszą o swoich osiągnięciach naukowych, sportowych lub jakichkolwiek innych. Internauci będą głosować na najciekawsze blogi. Do wygrania – 5 stypendiów po 1500PLN!
  2. Konkurs plastyczno-literacki „Moja pasja – moja tarcza” polega na stworzeniu pracy plastycznej lub literackiej, w której należy pokazać, w jaki sposób pasja stała się tarczą chroniącą przed zagrożeniami.
  3. Konkurs „Formuła na trzeźwość”- należy odpowiedzieć na 5 pytań dotyczących zawodów Formuły 1 – w tym konkursie będziecie mogli wziąć udział 1 czerwca.
  4. Konkurs fotograficzny dla klas „Nasza klasa w obiektywie” rozgrywany na jesieni 2009r.
Obecnie w ramach kampanii ZTU w naszej szkole trwa Turniej Szachowy „Myślę trzeźwo – wygrywam” rozgrywany na świetlicy szkolnej, a przygotowany przez Konrada Pawlaka z IIIa.
Tegoroczny Dzień Sportu, organizowany w dniu 1 czerwca, przebiegał będzie pod hasłem promującym zdrowy, wolny od używek, styl życia.

Jeżeli chcecie wziąć udział w konkursach zgłoście się do nauczycieli języka polskiego, plastyki lub pedagoga szkolnego. Zapoznajcie się z regulaminami i .....do dzieła!
Więcej informacji na temat Kampanii ZTU i konkursów na stronie www.trzezwyumysl.plArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=877