Twoja przyszłość- fotografia
Data: 26-05-2009 o godz. 17:46:28
Temat: Nauka


Czy twoją pasją jest fotografowanie? I do tego bardzo lubisz dziennikarstwo? Nie ma na co czekać! Skoro lubisz te dwie rzeczy warto pomyśleć o zawodzie fotografa. W dalszej części tego artykułu przybliżę Wam troszkę ten zawód...


  • Uczelnie: spośród uczelni państwowych, nie ma zbyt wielu takich, które mają wydział fotografii. Większy wybór jest na uczelniach płatnych.
  • Specjalizacje: fotograficzna, fotografia intermedialna, fotografia artystyczna, fotografia użytkowa, fotografia reklamowa, fotografia reportażowa, fotografia interaktywna, klasyczne tematy fotograficzne.
  • Czas studiów: 3-letnie licencjackie + 2-letnie uzupełniające magisterskie.
  • Przedmioty: w programie m. in.: zajęcia z tworzenia elementów DTP,storyboardów, grafiki na strony internetowe, statycznych i animowanych komponentów prezentacji multimedialnych, niezależnych form graficznych, animowanych oraz filmów. Zajęcia fotograficzne gatunki dziennikarskie (fotografia prasowa; zdjęcie okładkowe, fotokronika), fotograficzne gatunki publicystyczne (infografia, fotoreportaż, pictorial, fotomontaż), fotografia studyjna, studio fotograficzne, fotografia reklamowa, fotografia ilustracyjna,  rozszerzony warsztat prasowy, warsztat publicystyczny, warsztat reportera, warsztaty dziennikarstwa on-line, techniki i psychologia reklamy, zintegrowane komunikowanie marketingowe, warsztat rzecznika prasowego, mediaplanning.
  • Co po studiach?
          Jako absolwent będziesz przygotowany do pracy w jednostkach zajmujących się reklamą, a zdobyte umiejętności pozwolą Ci na realizację zawodową na polu zarówno planowania kampanii jak i ich realizacji. Znajdziesz również zatrudnienie jako specjalista ds. PR, marketingu i promocji.

Uwaga! Jeśli bardzo interesujesz się fotografią i chcesz bardziej głębiej wniknąć w to środowisko, powinieneś zadbać o członkowstwo w Związku Polskich Artystów Fotografików (www.zpaf.pl), który oferuje naukę w studium fotograficznym.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=876