Twoja przyszłość - lingwistyka
Data: 17-05-2009 o godz. 12:17:20
Temat: Nauka


Lubisz uczyć się języków obcych? Czytasz prasę, książki bądź blogi pisane językiem obcym? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. O lingwistyce dowiesz się czytając dalszą część tego artykułu...


 • Uczelnie: prawie wszystkie uniwersytety, uczelnie państwowe i prywatne.
 • Czas studiów: 3-letnie licencjackie + 2-letnie uzupełniające magisterski, bądź 5-letnie jednolite magisterskie.
 • Specjalizacje: nauczycielska, tłumaczeniowa, translatoryka,  komputerowa, polityczna, komunikacja międzynarodowa w biznesie,   glottodydaktyk.
 • Przedmioty: gramatyka opisowa, gramatyka kontrastywna, historia języka, historia literatury, historia wybranego obszaru językowego, wiedza o krajach wybranego obszaru językowego, wiedza o akwizycji i nauce języków, wstęp do językoznawstwa, wstęp do literaturoznawstwa, historia filozofii,łacina, teoria i pragmatyka przekład, przemawianie publiczne w języku polskim i obcy, emisja głosu, stylistyka języka, polskiego, podstawowe zagadnienia UE, podstawowe zagadnienia ekonomiczne i prawne, etykieta tłumacza, język specjalistyczny.
 • Co po studiach? Można pracować jako tłumacz w wydawnictwach, prywatnych firmach, jak również w agencjach tłumaczeniowych. Można szukać pracy jako lektor w szkołach językowych albo na kursach językowych dla firm. Można też pracować w sektorze gospodarczym, bo tutaj zawsze potrzebni są ludzie dobrze znający język.


 • Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
  http://www.bledow.edu.pl

  Adres tego artykułu to:
  http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=862