''Dekanalny Dzień Młodzieży'' w Mogienicy
Data: 10-05-2009 o godz. 18:36:07
Temat: Kultura


Dnia 8 maja (piątek) odbył się "Dekanalny Dzień Młodzieży" w Mogielnicy. Był to wyjątkowy dzień i dlatego Ci, którzy nie mogli tam być, mają czego żałować. O tym wspaniałym dniu napiszę Wam w dalszej części tego artykułu...Hasłem tego spotkania młodzieży był fragment z pierwszego listu Tymoteusza (1TM 4,10): "Złożyliśmy Nadzieję W Bogu Żywym...". I do tego hasła odnosili się goście zaproszeni przez księży i władze gminy Mogielnica. Byli to głównie księża, kapucyni, siostry zakonne i inni ludzie, którzy opowiadali o swoim powołaniu w przeszłości. Było to powołanie głównie związane z miłością, z dzieleniem się nią z innymi.
Podczas tego Dnia Młodzieży była okazja skorzystania z sakramentu pokuty w innej formie niż zwykle. Spowiedź polegała na szczerej rozmowie z kapucynem lub księdzem. Jak dla mnie taka forma spowiedzi jest łatwiejszą niż tradycyjna, bo podczas szczerej rozmowy otwieramy się na ,,wyrzucenie wszystkiego" z siebie, pragniemy wypowiedzieć wszystko to, co nas boli i gnębi.
Po spowiedzi została odprawiona Msza Święta. Homilia wygłoszona przez ks. Marka dotyczyła tematu miłości i była skierowana głównie do dziewcząt. Było to ostrzeżenie przed mężczyznami, którzy mogą mieć wobec nas złe zamiary, ukazując dobrą twarz.
Całej piątkowej uroczystości towarzyszyły schola, która śpiewała pieśni religijne, aby nas bardziej zjednoczyć z Bogiem.
Ten piątek był wspaniałym dniem dla większości uczestników spotkania młodzieży.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=859