Sposób na... język
Data: 01-05-2009 o godz. 14:31:25
Temat: Nauka


We współczesnym świecie konieczna jest znajomość języków obcych- co najmniej dwóch. Jednym łatwiej jest się ich, a drudzy mają z tym problem. Wtedy niektórzy zapisują się do szkół językowych. Ale sama szkoła nie wystarczy, żeby nauczyć się języka, bo do tego potrzebne są chęci. Ale pomimo tego zawsze pada pytanie: Ale jak się uczyć, żeby się nauczyć? W tym artykule przedstawię wam najbardziej znane metody nauki języków obcych...  • Superlearning- polega na wykorzystaniu specyficznego stanu naszego umysłu- stanu czujnej relaksacji. Lekcje podzielone są na dwie części. Pierwsza część ma miejsce w laboratorium, gdzie przy relaksacyjnej muzyce przyswaja się informacje, a druga odbywa się z lektorem, który pomaga utrwalić wiedzę. Największy nacisk kładzie się na komunikację, a nie na gramatykę.
  • Target Language Training- wszystkie zajęcia prowadzone są w języku obcym. Język polski praktycznie w ogóle nie jest używany w grupach powyżej poziomu początkującego- elementarnego. Wymagane jest, aby każdy uczestnik brał czynny udział w zajęciach i zwracał się w języku obcym do swoich kolegów oraz lektora. Umożliwia to słuchaczom pokonanie barier językowych w krótkim czasie. Szczególny nacisk kładzie się na porozumiewanie się naturalnym, współczesnym, poprawnym językiem w sytuacjach zarówno prywatnych jak i zawodowych. Słuchacze  są przygotowani do wykorzystania języka obcego w codziennych sytuacjach. Celem każdego kursu jest nauczenie posługiwania się językiem obcym bez konieczności ciągłego zaglądania do słowników oraz umiejętności prowadzienia naturalnych rozmów z osobami mówiącymi w danym języku.
  • Metoda komunikatywna- polega na aktywnym rozwijaniu podstawowych zdolności językowych: mówienia, słuchania, czytania i pisania. Posługując się odpowiednimi podręcznikami i pomocami naukowymi, lektorzy w taki sposób planują zajęcia, aby dawały słuchaczom możliwość ćwiczenia zdolności w realnych sytuacjach językowych. Dzięki temu nauka języka jest przyjemna, dynamiczna, a co najważniejsze praktyczna i efektywna.
  • Metoda przez internet- dzisiaj już nie musisz jeździć na dodatkowe lekcje z języka obcego, bo języka możesz nauczyć się w domu przez internet. Zapewne codziennie siedzisz kilka godzin przed komputerem, tak więc możesz uczyć się języka dzięki darmowemu programowy Word4u. Każdego dnia będziesz otrzymywać e-maila z nowymi słówkami i wyrażeniami, wraz z ich objaśnieniem i przykładem zastosowania. To jest dobra metoda dla tych, co nie potrafią zmobilizować się do nauki.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=856