Twoja przyszłość- marketing i zarządzanie
Data: 25-04-2009 o godz. 16:32:00
Temat: Nauka


Interesujesz się gospodarką Polski i nie tylko? Lubisz uczyć się języka angielskiego? Jeśli tak, to warto przeczytać mój artykuł.  • Uczelnie: uniwersytety, politechniki, uczelnie ekonomiczne, prywatne uczelnie wyższe. Co roku na zarządzanie w państwowych uniwersytetach i politechnikach próbuje dostać się sześcio-, siedmiokrotnie więcej niż jest miejsc.
  • Czas studiów: trzyletnie studia licencjackie i dwuletnie studia magisterskie uzupełniające.
  • Specjalizacje: po trzecim roku wybiera się specjalizację- najczęściej uczelnie proponują: zarządzanie przedsiębiorstwem (marketingowe lub logistyczne), zarządzanie publiczne, bankowość, ubezpieczenia i rynki, zarządzanie systemami finansowymi, zarządzanie nieruchomościami, zarządzanie w turystyce oraz technologie informacyjne w zarządzaniu.
  • Przedmioty: podstawy zarządzania, nauka o organizacji, mikroekonomia, finanse, prawo, matematyka, statystyka opisowa, zachowania organizacyjne, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie jakością, informatyka w zarządzaniu, marketing, badania marketingowe, rachunkowość finansowa, finanse przedsiębiorstwa, procesy informacyjne w zarządzaniu, bezpieczeństwo publiczne, dowodzenie, operacje i techniki operacyjne, koncepcja zarządzania, makroekonomia, prawo cywilne, etyka w zarządzaniu, statystyka matematyczna, zarządzanie strategiczne, zarządzanie procesami, marketing międzynarodowy, rachunkowość zarządcza, przedsiębiorczość, prawo handlowe, logistyka, psychologia w zarządzaniu, negocjacje, badania operacyjne, bezpieczeństwo, dowodzenie operacyjne.

  • Co po studiach?
Możliwości jest bardzo dużo. Ale bardzo wielu absolwentów znajduje pracę w agencjach PR (public relation) albo w poważnych działach zajmujących się zarządzaniem w firmie. Niektórzy są nawet przedstawicielami medycznymi.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=852