Tragedia w Kamieniu Pomorskim
Data: 14-04-2009 o godz. 16:39:33
Temat: Żałoba


Zapewne już słyszeliście o wstrząsającym pożarze, który miał miejsce w Kamieniu Pomorskim. W związku z tym, jakże strasznym wydarzeniem w całym kraju rozpoczęła się czterodniowa żałoba narodowa. Ogłosił ją sam prezydent Lech Kaczyński. Więcej informacji w dalszej części artykułu...Dnia 13 kwietnia (wtorek) doszło do pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim. Jak podają liczne źródła informacji budynek płonął, a gazy były tak gorące, że nie można było wyjść ze środka budynku. Prawdopodobnie temperatura wewnątrz dochodziła nawet do 1000 stopni Celsjusza. Krzyk, ludzie umierający w ogniu oraz kłęby dymu to obraz palącego się hotelu.
Uważam że strach, lęk i zaskoczenie to uczucia jakie dominowały na twarzach mieszkańców tego hotelu. Do dzisiejszego dnia przyczyny tego zdarzenia są nieznane. Zbadają je specjalne komendy straży pożarnej.
W pożarze zginęło 21 mieszkańców hotelu, w tym 6 dzieci. Nadal 15 rannych przebywa w szpitalach. Ostateczna liczba zginionych jest dokładnie nie ustalona.
Żałoba narodowa ma obowiązywać od wtorku i trwać dalsze 3 dni. Na czas jej trwania odwoływane są różnego rodzaju imprezy rozrywkowe, sportowe oraz koncerty.

Myślę, że ,,wypadek" ten jest nauczką na przyszłość nie tylko mieszkańców woj. zachodniopomorskiego, ale także dla społeczeństwa polskiego. Sadzę, że powinny być sprawdzane i kontrolowane budynki, w których znajdują się ludzie.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=844