Apel z okazji 4. rocznicy śmierci Jana Pawła II
Data: 03-04-2009 o godz. 19:44:17
Temat: Uroczystości szkolne


Dnia 02.04.2009 r. (czwartek) odbył się apel upamiętniający datę śmierci wspaniałego Polaka- papieża Jana Pawła II. Dokładnie cztery lata temu wieczorem o godzinie 21.37 Karol Wojtyła zmarł w Watykanie.
O obchodach 4. rocznicy śmierci papieża przez przez nasze gimnazjum opiszę Wam w tymże artykule...


Ta wspaniała uroczystość rozpoczęła się na 4. godzinie lekcyjnej na dolnym korytarzu szkolnym. Wszystkie klasy się tam zebrały wraz z nauczycielami. Apel został przygotowany przez pana Janusza Szarlipa i chór szkolny, pod przewodnictwem pana Szarlipa. Na apelu była przedstawiona głównie sylwetka papieża Jana Pawła II, przez pana Szarlipa, który to czytał i opowiadał o całym życiu Karola Wojtyły. Chór szkolny śpiewał pieśni, które nadawały uroczystości odpowiedni charakter, m. in. "Abba Ojcze", "Barka", "Wadowice- moje miasto". Na zakończenie tego wyjatkowego dla Nas święta, mieliśmy okazję wysłuchać relacji ks. Andrzeja Krynickiego, który opowiadał nam o tym, co się działo w jego wcześniejszej parafii w czasie, kiedy stan zdrowia papieża był coraz gorszy. Po tym chór szkolny wykonał pieśń pt. "Barka".
Po apelu wszyscy rozeszliśmy się do klas, ale nie tak zwyczajne- jednocześnie myśląc o naszym wspaniałym rodaku Janie Pawle II-im.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=833