Pierwszy Dzień Wiosny
Data: 23-03-2009 o godz. 17:45:14
Temat: Uroczystości szkolne


 
    Dnia 23 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji został przeprowadzony konkurs na najlepsze przebranie. Był rozpatrywany w trzech kategoriach: najlepiej przebrana klasa, najlepiej przebrany uczeń i najlepiej przebrany nauczyciel. Wszystkich, którzy przybyli tego dnia do szkoły czekało mnóstwo atrakcji...

    Ku wielkiemu zadowoleniu uczniów odbyły się tylko dwie pierwsze lekcje. Następnie udaliśmy się do swoich klas, aby się przygotować do „wielkiego wyjścia”. Kiedy wszyscy byli już gotowi, poszliśmy na halę sportową, gdzie miała się odbyć prezentacja strojów. Każda klasa prezentowała się przedstawiając temat przewodni i niektórych uczniów. Wśród przebierańców znaleźli się: sportowcy, postaci z bajek, tancerze, orszak ślubny, diabły, krasnoludki i Śpiąca Królewna, podróżnicy, Smerfy oraz wielu różnych „dziwaków”. Inwencją wykazała się klasa Ia, która przebrała się za... jajko sadzone! Każda klasa przygotowała ciekawą prezentację np. poprzez taniec (IIIc) czy ekonomiczny ślub (IIIa).


  Również grono pedagogiczne przedstawiło ciekawe pomysły. Mogliśmy zobaczyć m.in. doktora House'a, dresiarza, nauczycielkę angielskiego, bałwana, podróżnika, czy Papę Smerfa. Według jury najlepiej przebranym pedagogiem została nauczycielka biologii i geografii, a zarazem wychowawczyni IIc – pani Aniela Szymanek. Zaskoczyła nas strojem Śpiącej Królewny w biało – czarnych włosach.  W kategorii na najlepiej przebranego ucznia wygrał (już drugi raz z rzędu) Konrad Kęska z IIa (Czerwony Kapturek), drugie miejsce zajął Piotr Górski z IIIa (panna młoda), zaś trzecie Wioleta Sokołowska z IIa (Pan Kleks).
   Jednak największe emocje wzbudziła rywalizacja klasowa. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła klasa IIIa (orszak ślubny z księdzem na czele). Drugie miejsce powędrowało do IIa (postaci z bajek), trzecie do IIb (diabły). Główną nagrodą jest bezpłatny przejazd na wycieczkę, a dla pozostałych klas przewidziane były dyplomy.
   W trakcie czekania na wyniki konkursu odbyło się karaoke. Każda klasa wystawiła jednego zawodnika, który musiał zaśpiewać jedną z polskich piosenek. Utrudnieniem było to, że uczestnicy do ostatniej chwili nie znali tytułu ani wykonawcy piosenki. Zwycięzcą został Michał Borowiecki z IIIc („Prawy do lewego”). Drugie miejsce zajął Konrad Kęska z IIa („Lepszy model”), a trzecie Sebastian Dudek z IIb („Czerwone korale”). Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała również pani Wioletta Krupa w piosence Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”.   Ostatnią atrakcją dnia był mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele. W skład pierwszej drużyny wchodzili chłopcy i dziewczęta ze szkolnej reprezentacji. Drugą drużynę reprezentowali: p. Stanisław Bilski, p. Marta Czajkowska, p. Jan Grzybicki, p. Aneta Jackowska, p. Wioletta Krupa, p. Piotr Lange, p. Aniela Szymanek. Mecz bezapelacyjnie wygrali nauczyciele (3:0). Jednak uczniowie zapowiadają, że w przyszłym roku wygrają. Na razie pozostało im ciężko trenować i liczyć na łut szczęścia.
  Ponadto wręczono nagrody dla najlepszej drużyny szkoły w piłce halowej. Pierwsze miejsce zajęła IIIc, drugie IIIa, a trzecie IIc.
  Moim zdaniem Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był rewelacyjny. Wszyscy dobrze się bawili, trwając w miłej atmosferze. Humoru uczniów nie zepsuła nawet brzydka pogoda za oknem. Miejmy nadzieję, że za rok impreza będzie jeszcze fajniejsza!


Przebrania wszystkich klas były wspaniałe i bardzo ciekawie zaprezentowane. Komisja miała ogromne trudności z wytypowaniem zwycięskiej klasy.

Wszystkim uczestnikom zabawy gratuluję pomysłowości i poczucia humoru.

Krzysztof Kaźmierczak

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=825