Twoja przyszłość- matematyka
Data: 22-03-2009 o godz. 20:11:32
Temat: Nauka


Czy Twoim ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka? Masz z niej najlepsze oceny? Lubisz rozwiązywać skomplikowane zadania i obliczenia? Jeśli tak to matematyka jest właśnie dla Ciebie. Aby się dowiedzieć kilka dodatkowych informacji na jej temat, przeczytaj dalszą część mojego artykułu...  • Uczelnie: uniwersytety, politechniki i akademie pedagogiczne.
  • Czas studiów: pięcioletnie magisterskie lub system studiów podzielonych (trzyletnie studia licencjackie i dwuletnie uzupełniające magisterskie).
  • Specjalizacje: najczęściej można wybierać spośród czterech: nauczycielskiej (tutaj zyskuje się uprawnienia do uczenia w szkołach matematyki i informatyki), matematyki stosowanej, matematyki teoretycznej albo matematyki finansowej i aktuarialnej (związanej z działalnością towarzystw i firm ubezpieczeniowych).
  • Przedmioty: wstęp do logiki i teorii mnogości, rachunek różniczkowy i całkowy, algebra liniowa, algebra abstrakcyjna oraz geometria i  elementy topologii, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka, informatyka i matematyka obliczeniowa, analiza rzeczywista i zespolona, analiza funkcjonalna, topologia, algebra i teoria liczb, logika i podstawy matematyki, analiza matematyczna, równania różniczkowe, geometria i topologia, metody stochastyczne i statystyka matematyczna, matematyka dyskretna i matematyczne podstawy informatyki, metody numeryczne, zastosowanie matematyki.
  • Co po studiach?
Można pracować jako doradca finansowy (pracuje w bankach albo agencjach doradztwa finansowego), pracownik administracji publicznej (w urzędach skarbowych, zakładach ubezpieczeń społecznych oraz działach finansowych samorządów), nauczyciel matematyki albo informatyki (nawet jeśli na studiach nie wybrało się specjalności nauczycielskiej), i tak istnieje możliwość uzyskania specjalnych uprawnień. Wystarczy przez rok chodzić do studium pedagogicznego, które działa na każdym uniwersytecie.


Trenuj umysł- rozwiązuj zagadki logiczne i matematyczne, ćwicz pamięć- najlepiej na wyliczankach z angielskiego. W ten sposób przy jednym ogniu upieczesz dwie pieczenie.

 Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=823