Kabaret- co to takiego?
Data: 21-03-2009 o godz. 17:54:47
Temat: Kultura


Na pewno każdy z was co najmniej raz w życiu oglądał jakiś kabaret. Ale czy wiesz, co to jest kabaret? W tymże artykule podam wam odpowiedź na to pytanie...


Kabaret to taka forma sztuki, która ma charakter satyryczny. Oznacza to, że ośmiesza ukazywane w niej zjawiska, osoby, stosunki społeczne, polityczne czy obyczaje. W kabarecie świat jest komicznie wyolbrzymiony.
Na czym polega występ kabaretowy? Kilkuosobowe grupy artystów przedstawiają skecze- krótkie utwory sceniczne, które mają wywołać śmiech u widzów.
Pierwszy kabaret powstał we Francji pod nazwą "Chat Noir" (Czarny Kot) w 1881 r. Pierwszy polski kabaret "Zielony Balonik" został założony w 1905 r.
Z powojennych kabaretów polskich koniecznie pamiętajcie o "Kabarecie Starszych Panów". Był to kabaret założony przez dwóch wybitnych twórców Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego. Programy ukazywały się w telewizji w latach 1958-1966. Występowali w nich wybitni polscy aktorzy tamtych czasów.

Po przeczytaniu tego artykułu mam nadzieję, że wyjaśniłam wam pojęcie kabaretu, więc teraz ten termin nie powinien wam być obcy. Szczególnie zachęcma do oglądania kabaretów, dzięki którym na naszych twarzach pojawi się usmiech i zadowolenie:).
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=822