Twoja przyszłość- malarstwo
Data: 16-03-2009 o godz. 20:53:22
Temat: Nauka


Uwielbiasz malować? Masz do tego talent? Chciałbyś/abyś być kiedyś sławny/a? Jeśli tak, to poważnie pomyśl o swojej przyszłości. Informacje o kierunku malarskim uzyskasz czytając tenże artykuł...  • Uczelnie: głównie akademie sztuk pieknych, (np. w Krakowie, we Wrocławiu, w Katowicach, Gdańsku, Łodzi lub Warszawie) albo sztuki na jakiejś uczelni pedagogicznej.
  • Czas studiów: jednolite studia magisterskie 5-letnie lub trzyletnie studia licencjackie.
  • Atrakcje: na tym kierunku odbywane są praktyki, dzięki którym będziesz mieć możliwość rozwijania bardziej talentu malarskiego.
  • Specjalizacje: malarstwo, malarstwo sztalugowe, malarstwo w architekturze, tkanina artystyczna, scenografia.
  • Przedmioty:  teoria i historia sztuki, filozofia i estetyka, historia malarstwa, działania i struktury wizualne, podstawy malarstwa, rysunek, technologia malarstwa sztalugowego, technologia i techniki uzupełniające warsztat malarski, filozofia i teoria sztuki, analiza sztuki współczesnej, malarstwo.
  • Co po studiach?
Jeśli będziesz cenionym absolwentem malarstwa, może będziemy oglądać Twoje prace na wystawach, galeriach, muzeach. Ewentualnie mógłbyś/abyś dołączyć do nieco szalonej i oryginalnej części grona pedagogicznego, do której należą nauczyciele plastyki i sztuki.

Ćwicz malowanie, rysowanie. Zbieraj najładniejsze prace do teczki, którą złożysz, jeśli zdecydujesz się w przyszłości na studia malarskie. Interesuj się sztuką, bierz udział w wystawach malarstwa, odwiedzaj muzea i galerie.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=817