Twoja przyszłość- filologia angielska
Data: 15-03-2009 o godz. 16:08:48
Temat: Nauka


Jesteś człowiekiem odważnym? Ciekawym świata? Lubisz poznawać obce Ci kultury innych krajów, łaknąc jednocześnie ich historię? Dobry/a jesteś z tego języka? To ten zawód w przyszłości jest właśnie dla Ciebie! Aby się dowiedzieć coś więcej na temat tego zawodu, musisz przeczytać dalszą część tego artykułu...


  • Uczelnie: wszystkie uniwersytety, a także szkoły państwowe, prywatne, zawodowe, a nawet pedagogiczne.
  • Czas trwania studiów: trzy lata- licencjat + dwa lata (uzupełniające)- magister.
  • Specjalizacje: translatoryka, literaturoznawstwo, kulturoznawstwo, językoznawstwo. Student ma możliwość poszerzenia programu studiów o elementy celtyckie czy amerykanistyczne.
  • Przedmioty: historia Anglii i USA, historia literatury angielskiej, filozofia, gramatyka.
  • Atrakcje: podczas studiów odbywają się praktyki, w czasie których można sprawdzić swoje postępy w nauce języka, jest możliwość skorygowania niektórych błędów popełnianych przez siebie, a także zwiedzenie co niektórych krajów, np. Anglii.
  • Co po studiach?
Absolwenci filologii angielskiej mogą znaleźć zatrudnienie w szkołach językowych i nie tylko jako nauczyciel lub lektor, tłumacz przysięgły języka angielskiego, jak również w innych instytucjach, gdzie zapotrzebowanie jest na  pracownika idealnie władającego językiem angielskim. Niektórzy też kończąc odpowiednią specjalizację mogą ubiegać się o pracę jako redaktor, wydawca lub copy writer.

Na pewno od szkoły podstawowej uczysz się języka angielskiego, tak więc "kuj" go jeszcze bardziej, bo w dzisiejszych czasach bez języka angielskiego ani rusz! Dzięki takiej motywacji możesz w przyszłości wybrać właśnie takie studia.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=815