Twoja przyszłość- geografia
Data: 13-03-2009 o godz. 19:44:05
Temat: Nauka


Kochasz przebywać na łonie natury? Uwielbiasz podróże te bliższe i dalsze? Geografia to twój najlepszy przedmiot? Jeśli tak, to ten artykuł musisz koniecznie przeczytać...  • Uczelnie: Geografię można studiować na wielu uniwersytetach, w akademiach pedagogicznych (jeśli ktoś myśli o zawodzie nauczyciela) oraz na innych uczelniach.
  • Czas studiów: na większości uczelni studia prowadzone są w systemie trzyletnim licencjackim z kontynuacją na dwuletnich magisterskich.
  • Specjalizacje: klimatologia i ochrona atmosfery; hydrologia i gospodarka wodna; geomorfologia z elementami sedymentologii; geoekologia i kształtowanie krajobrazu; teledetekcja; geografia społeczno-ekonomiczna; geografia turyzmu; geografia krajów rozwijających się; geografia regionalna; kartografia; dydaktyka geografii.
  • Przykładowe przedmioty: geologia, kartografia, topografia, meteorologia, klimatologia, geomorfologia, astronomia, hydrologia, geografia fizyczna, geografia gospodarcza, glacjologia, geografia regionalna, ochrona środowiska, geoekologia i kształtowanie krajobrazu, ochrona atmosfery.
  • Możliwości: prawdziwe studia na tym kierunku zaczynają się dopiero na praktykach. A tych jest tak dużo, że niewiele już można włożyć w wakacyjne plany - zazwyczaj odbywają się one w wakacje przez ponad 70 dni w terenie. Nie polegają one tylko na nauce, ale także na zabawie - po całym dniu pracy obozowisko grzmi uciechami i śmiechem. Dzięki takim wyjazdom geografowie nie tylko dokładniej poznają zakątki polskie, ale także są zgrani i otwarci na innych.
  • Atrakcje: studenci tego kierunku często podróżują po świecie, włóczą się się po miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc. Wyjeżdżają na Syberię, do Mongolii, Chin, obowiązkowo prawie zaliczają Indie, co odważniejsi ruszają do Afryki albo Ameryki Południowej.
  • Co o studiach?
Wbrew pozorom absolwenci geografii nie mają większych problemów z zatrudnieniem. Niemal jedna trzecia z nich przychodzi do szkół - geografii ciągle się w nich uczy, chociaż już w niewielkim zakresie. Niewielka część absolwentów pozostaje na uczelni, trafia do niezliczonych instytucji badawczo - naukowych. Pozostali najczęściej znajdują pracę w turystyce, mediach oraz w administracji rządowej i samorządowej. W tych ostatnich przerzucają papierki związane z zagrożeniem środowiska.

Geografia przyda Ci się też, jeśli zdecydujesz się na studia na uczelni ekonomicznej. Tak więc uczenie się geografii może się Tobie bardzo przydać! Więc, zacznij już od dziś!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=812