Rekolekcje, czyli czas przemyślenia.
Data: 13-03-2009 o godz. 19:37:48
Temat: Publikacje


 
 
    Rekolekcje w naszej szkole były trzydniową przerwą do namysłu. Odbywały się one w dniach 9, 10, 11 marca bieżącego roku. Pomimo rekolekcji odbywały się pierwsze cztery godziny lekcyjne. W tym artykule przybliże Wam miniony czas...


W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadzone były przez księdza Tomasza i pięciu studentów Maćka, Monikę, Dorotę, Ulę i Mateusza. Były to trzy dni (poniedziałek, wtorek, środa) zaczęte czterema lekcjami, co sprawiło uczniom niezbyt dobry humor.
Te dni dane nam były po to by przemyśleć swoje życie. W poniedziałek mówiono nam o miłości Boga do człowieka i o tym jak człowiek odrzuca Jego miłość. Spotkanie z animatorami było na sali gimnastycznej w szkole podstawowej, a praca w grupach w salach lekcyjnych u nas w gimnazjum.
We wtorek spotkaliśmy się w kościele by się pomodlić i wyspowiadać z tego co nas trapi i co jest dla nas "bolesne". Tematem  tego spotkania był grzech i stosunek człowieka do niego.
Środa zakończyła rekolekcje Mszą świętą. Na te wszystkie spotkania animatorzy przygotowali wspaniałe historie oraz pantonimy, które pomagały nam zrozumieć temat danego dnia.
Myślę, że warto było uczęszczać na tak wspaniałe "katechezy".


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=811