Wycieczka do Sejmu.
Data: 13-03-2009 o godz. 16:25:45
Temat: Wycieczki


 
 
    11 marca 2009 roku odbyła się wycieczka do Sejmu, a także do Muzeum Narodowego w Warszawie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tej wyprawie przeczytajcie mój artykuł....


Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie klas: II a, II b, II c, a także III b i III c. Opiekunkami tej wycieczki były: pani Sylwia Woszczyk i pani Maria Szewczyk.
O godzinie 9:00 wyjechaliśmy z Błędowa. Około godziny 10:30 wybraliśmy się, na spacer po Łazienkach Królewskich (co nie było zaplanowanie). Każdy z uczniów miał okazję podziwiać piękne, kolorowe pawie.
Wypoczęci o godz. 11:25 udaliśmy się do Sejmu. Tam przywitała nas bardzo sympatyczna pani przewodnik.
Oprowadziła nas po Sejmie, opowiadając nam ciekawostki związane m.in. z trybem ustawodawczym. Każdy z nas miał okazję zrobić sobie zdjęcie z laską marszałkowską, a niektórzy szczęśliwcy mogli zrobić sobie zdjęcie z posłem Palikotem.
Po wyjściu z Sejmu o godz. 13:00 udaliśmy się do restauracji.
Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Warszawie. Sympatyczna pani przewodnik przybliżyła nam modę włoską, hiszpańską, a także francuską z XVI, XVII oraz z XVIII. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądała suknia francuska, angielska, co to była rogówka ( spódnica z płótna) czy też sznurówka (usztywniony fiszbinami sznurowany gorset).Około godz. 17:30 wróciliśmy do Błędowa. Była to bardzo interesująca wycieczka. Myślę, że każdy z nas wrócił z niej bardzo zadowolony i bogaty w nowe doświadczenia.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=809