Twoja przyszłość- finanse i bankowość
Data: 11-03-2009 o godz. 16:19:51
Temat: Nauka


Masz żyłkę do obracania pieniędzmi? Uważasz, że jesteś urodzonym ekonomistą? Jeśli tak, to ten artykuł poświęcony jest specjalnie dla Ciebie. Przeczytaj go, a na pewno nie pożałujesz...


    • Uczelnie: większość państwowych uniwersytetów i mnóstwo szkół prywatnych. Ze znalezieniem uczelni nie będzie problemu, ale warto zwrócić uwagę na jakość edukacji, którą proponuje uczelnia.
    • Czas studiów: często studia na tym kierunku są dzielone na dwie części - trzyletnie licencjackie i dwuletnie uzupełniające, które dają tytuł magistra po obronie pracy magisterskiej.
    • Przedmioty: na studiach studenci poznają zagadnienia z zakresu ekonomiki przedsiębiorstwa, racjonalnej gospodarki i strategii finansowo-ekonomicznej, ekonomiki sektora publicznego, teorii i praktyki polityki fiskalnej, programowania budżetowego, badania efektywności wydatków publicznych.
    • Co po studiach?

Większość absolwentów finansów i bankowości raczej trafi do sektora finansów, bo banki mają ograniczone zapotrzebowanie na nowych pracowników. Młodzi ludzie znajdują pracę na stanowiskach księgowego, doradcy, analityka, brokera, maklera albo agenta ubezpieczeniowego.

Jeśli jesteś otwartym i kreatywnym człowiekiem, to ten zawód jest właśnie dla Ciebie.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=806