Twoja przyszłość- biologia i biotechnologia
Data: 09-03-2009 o godz. 17:55:56
Temat: Nauka


Marzysz w przyszłości, aby mieć zawód, na który będzie duże zapotrzebowanie? Jeśli jesteś zwolennikiem biologi lub dobry/a z niej, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie przeznaczony...  • Uczelnie: na uniwersytetach i uczelniach pedagogicznych, biotechnologia także na politechnikach, Wydział Biologii i Rolnictwa także w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i innych wyższych szkołach rolniczych.
  • Czas studiów: na Wydziale Biologii UW studia w systemie pięcioletnim, trzyletnie studia licencjackie z kontynuacją w formie dwuletnich uzupełniających studiów magisterskich.
  • Kierunki: studia na Wydziale Biologii UW prowadzone są na trzech kierunkach: biologia, biotechnologia i ochrona środowiska. Dyplom licencjata powyższych kierunków umożliwia kontynuację kształcenia na magisterskich studiach uzupełniających na Wydziale Biologii, a także ubieganie się o przyjęcie na podobne studia na innych wydziałach UW i innych uczelniach. Posiadanie dyplomu licencjata, odpowiednika Bachelor of Science (BSc) jest niezbędne do kontynuowania studiów wyższych w wielu krajach Unii Europejskiej.
  • Co po studiach?
Praca w szkole, na uczelni albo jako przedstawiciel medyczny. Absolwenci biotechnologii mogą szukać pracy w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, laboratoriach naukowych i medycznych. Po specjalności chemi środowiska, mogą pracować w instytucjach kontrolujących stan zagrożenia środowiska naturalnego, biurach projektowania zagospodarowania terenowego, itd.

Zawody związane z biologią i biotechnologią są z całą pewnością kierunkami przyszłościowymi.  Tak więc, zachęcam do zastanowienia się nad tymi kierunkami.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=803