Twoja przyszłość - chemia.
Data: 08-03-2009 o godz. 09:16:15
Temat: Nauka


Na pewno każdy z gimnazjalistów uczy się chemii. Część z nich na pewno lubi ten przedmiot, a nawet uwielbia. Czy chciałbyś/abyś być chemikiem w przyszłości? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł.


  • Uczelnie: uniwersytety i uczelnie pedagogiczne. Szczególnie polecam Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskeigo, gdyż w rankingach zajmuje on od wielu lat pierwsze miejsce wśród wydziałów chemicznych polskich uczelni.
  • Czas studiów: pięcioletnie magisterskie lub licencjat (trzy lata).
  • Specjalizacje: analityka, chemia, chemia biologiczna, chemia informatyczna i modelowanie, chemia nowych materiałów.
  • Możliwości: System nauki jest zbliżony do dwustopniowego toku studiów na uniwersytetach w krajach Unii Europejskiej. W celu umożliwienia studentom kontynuacji nauki za granicą, na Wydziale chemii UW została wprowadzona punktacja ECTS (Europejski System Transferu Punktów Kredytowych). Jest ona gwarancją uznawania wszędzie w Europie uzyskanych zaliczeń, zdanych egzaminów i zdobytych tytułów. Dzięki temu studenci wydziału mają zwiększone możliwości wyjazdów na kilkumiesięczne staże zagraniczne w ramach Programu Socrates-Erasmus. System punktowania ECTS ułatwia też dokonanie wyboru niektórych przedmiotów i organizację zajęć a ramach studiów międzywydziałowych.
  • Co po studiach?
Praca w szkołach i na uczelniach oraz w zakładach przemysłowych.
Absolwenci chemii pragnący podjąć w przyszłości pracę w medycznym laboratorium diagnostycznym idą na studia podyplomowe na kierunku analityka medyczna (na akademiach medycznych). Zdanie egzaminu państwowego upoważniać ich będzie do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. w dzisiejszych czasach chemicy pracować też mogą jako przedstawiciele medyczni.

Teraz już wiesz wszystko na temat kierunku studiów chemicznych, tak więc jeśli lubisz chemię i jesteś z niej dobry/a, zacznij działać, bo tej zdolności nie można zmarnować!Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=800