8 marca- Międzynarodowy Dzień Kobiet
Data: 27-02-2009 o godz. 16:21:36
Temat: Kultura


Dnia 8 marca co roku obchodzimy święto, w którym to Panowie wręczają Paniom podarunki i składają im życzenia- Święto Kobiet. W tym artykule przybliżę wam historię tego święta.


Kolebką tego święta jest Rzym, w którym to wszystkie kobiety, były obdarowywane przez mężczyzn prezentami, a także miłością. Ten dzień był dla kobiet dniem wolnym. To święto zawdzięczamy Klarze Zetkin. 8 marca 1908 r. po raz pierwszy kobiety wystąpiły w obronie swoich praw z przyczyny głównie złych zarobków i warunków pracy.   
Dzień Kobiet w Polsce zauważono po drugiej wojnie światowej. Zostało ustanowione w 1975 r. Wtedy to kobietom mężczyźni wręczali w pracy rajstopy, mydełko lub kawę, obowiązkowy był tulipan.
Dzień Kobiet jest świętem obchodzonym na cześć ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Tak więc mam nadzieję, ze Panom to święto nie przejdzie obojętnie "koło nosa" i obdarują Panie wspaniałymi upominkami i szczerymi życzeniami.  Wszystkim Paniom życzę wszystkiego najlepszego i przede wszystkim uśmiechu na twarzy ;-)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=789