Apel Olimpijski
Data: 26-02-2009 o godz. 17:45:28
Temat: Uroczystości szkolne


 
 
    Dnia 26 lutego na trzeciej godzinie lekcyjnej odbył się apel na temat Igrzysk Olimpijskich i o samych olimpijczykach. Wszyscy zebraliśmy się na dolnym korytarzu, aby móc obejrzeć to wspaniałe przedstawienie przygotowane przez p. Wiolettę Krupę. Ponieważ patronem naszej szkoły są właśnie Polscy Olimpijczycy, tak więc ten apel niemógłby się nie odbyć. W tym artykule przybliżę wam przebieg tego apelu.


Owy apel tyczył się głównie hasła "olimpiada". Uczniowie, którzy poprowadzili ten apel przybliżyli nam poprzez czytanie, dużą ilość informacji na temat Igrzysk Olimpijskich. Podczas przedstawienia towarzyszyła wszystkim wspaniała muzyka olimpijska, która wprowadziła wszystkich w nastrój. Następnie zostali przedstawieni nam olimpijczycy, którzy są zasłużonymi sportowcami. Wspominani byli głównie olimpijczycy z Pekinu. Naturalnie nie zapomniano o niedawno zmarłej wspaniałej lekkoatletce Kamili Skolimowskiej, uczniowie uczcili jej pamięć minutą ciszy.
Wydaje mi się, że społeczność szkolna była bardzo zainteresowana tymże apelem i uważam, że taka lekcja z przeglądu sportowców i historii sportu była nam wszystkim naprawdę potrzebna.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=786