Czym jest Pakiet Wrześniowy ?
Data: 29-11-2004 o godz. 22:23:54
Temat: Pakiet wrześniowy


Pakiet Wrześniowy to cykl zajęć pozalekcyjnych dla gimnazjalistów stworzony przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw Komandor, mający na celu promocję przedsiębiorczości z wykorzystaniem komputerów i Internetu. Tworzy on również aktywne postawy wsród uczestników. Pakiet Wrześniowy został objęty patronatem Kuratorów Oświaty.

W ciągu roku szkolnego odbywa się 27 spotkań, w ciągu których "pakietowicze" zapoznają się multimedialnymi lekcjami znajdującymi się na płytach CD-ROM. Dzielą się one na dwie części : teoretyczną oraz praktyczną, polegającą na rozwiązaniu zadań na podstawie przeczytanego tekstu. Celem uczniów jest stworzenie miniprzedsiębiorstwa, przygotowanie listy artykułów szkolnych niezbędnych uczniom w szkole i jej promocja w Internetowej Przeglądarce Ofert (IPO). Na zajęciach uczestnicy Pakietu Wrześniowego zapoznają się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi prowadzenia przesiębiorstwa a następnie wybierają najodpowiedniejsze dla siebie stanowiska w firmie. Przewodnikami po zagadnieniach związanych z przedsiębiorczością są Kamil Nowak i jego rodzina: mama Ewa, tata Adam, młodsza siostra Kamila Zuzia, wujek Marek, ciocia Krysia oraz dziadek Jan.

Uczniowie mają możliwość wzięcia udziału w konkursach na logo firmy i plakat reklamowy. Nagrodami są sprzęt komputerowy i pomoce naukowe ufundowane przez Fundację Komandor. Najlepsze miniprzedsiębiorstwa biorą udział w akcji "Dzień Dziecka - przedsiębiorcy gimnazjalistom" i zamienią się miejscami z pracownikami firm. Dzięki temu mogą sprawdzić jak wygląda praca w prawdziwym przedsiębiorstwie. Całość zostanie podsumowana przez Konkurs Wiedzy Gospodarczej.

W naszym gimnazjum również prowadzony jest program "Pakiet Wrześniowy". W bieżącym roku szkolnym odbywa się jego druga edycja. Powstało już miniprzedsiębiorstwo "Szkolna strefa". Mamy już nazwę - ale wciąż poszukujemy loga naszej firmy. W związku z tym ogłoszony został konkurs - można o nim przeczytać w kolejnym artykule. Zapraszam do lektury i udziału w konkursie !!

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=6