Kubica nie dojechał do mety.
Data: 19-03-2007 o godz. 08:23:33

Po świetnej jeździe Polaka w kwalifikacjach i wczorajszym wyścigu F1 zawiódł bolid.

Fin Kimi Raikonen (Ferrari) wygrał na torze Albert Park w Melberne wyścig o grand Prix Australii, pierwszą eliminację mistrzostw świata Formuły 1 z sezonu 2007. Robert Kubica (BMW-Sauber) nie ukończył zawodów z powodu awarii bolidu. Kubica do czasu awarii samochodu jechał bardzo dobrze. Po starcie utrzymywał się na piątej pozycji, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach po tankowaniu i zmianie opon po 27 okrązeniu toru awansował na czwarte miejsce wyprzedzając partnera z zespołu BMW-Sauber Niemca N. Heidfelda.
  Na 37 okrązeniu toru w samochodzie polskiego kierowcy uszkodzeniu uległa skrzynia biegów. Kubica zjechał do boksu serwisowego i zakończył udział w wyścigu.