Kto jest bardziej romantyczny- dziewczyny czy chłopcy?
Data: 01-02-2007 o godz. 11:36:27
Temat: Publikacje


Domyślam się, że większość z Was od razu odpowiedziała sobie na to pytanie: „Oczywiście, że dziewczyny są bardziej romantyczne! Po co pisać na tak oczywisty temat?”  Muszę jednak Was rozczarować, moi drodzy :) Wiele wskazuje na to, że chłopcy są znacznie romantyczniejsi od dziewczyn. Postaram się Wam to udowodnić.Pewnie po przeczytaniu mojego stwierdzenia, że chłopcy są bardziej romantyczni, oburzyliście się i byliście gotowi się o to ze mną sprzeczać. Myślę, że jako jeden z pierwszych argumentów przytoczylibyście to, że przecież to dziewczyny silniej przeżywają okres zakochania, na co mogą wskazywać stwierdzenia, z którymi na pewno spotkaliście się w swoim życiu, np.: "czułam się, jakbym płynęła na obłoku, chciałam krzyczeć, biegać, skakać...", "miałam trudności ze skupieniem uwagi", "cierpiałam na bezsenność" „motyle w brzuchu”, „cały czas o nim myślę” itp. ... To jednak nie oznacza, że dziewczyny są bardziej romantyczne, ponieważ kobiety na ogół mają tendencję do silniejszego przeżywania wszelkich uczuć, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Wyniki wielu badań przemawiały za tym, że to chłopcy są bardziej romantyczni. Jedno z takich badań polegało na spytaniu kilkuset młodych ludzi, jak szybko uświadomili sobie, że kochają swojego aktualnego partnera/partnerkę. Wyniki pokazały, że mężczyźni znacznie szybciej byli pewni, że kochają. Oznacza to, że chłopcy znacznie szybciej się zakochują.

Udowodniono także, że chłopcy odkochują się z większym trudem niż dziewczyny oraz dłużej i boleśniej przeżywają rozstanie. Dziewczyny znacznie częściej przejmują inicjatywę podczas zrywania i są w tym bardziej stanowcze. Chłopcy dłużej rozpamiętują wszystko, szukają w czymś winy, są bardziej przygnębieni, smutni, dłużej cierpią z powodu rozstania... Ciekawostką (niezbyt optymistyczną) jest to, że liczba mężczyzn popełniających samobójstwo z powodu zawodu miłosnego jest w wielu krajach kilkakrotnie większa niż liczba kobiet posuwających się do tego czynu.
Podsumowując, możemy stwierdzić, że wprawdzie dziewczyny są bardziej uczuciowe, to chłopcy bardziej kochliwi.

Pozdrawiam serdecznie,

Pomocna Dłoń :)      


Bibliografia: „Psychologia miłości” Bogdan WojciszkeArtykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=281