Dzień Kobiet pt. ''Goździk dla Ewy''
Data: 19-03-2017 o godz. 13:48:00
Temat: Uroczystości szkolne


         Dziesiątki pomysłów, prób i ogrom włożonej pracy, a to wszystko po ty, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. 12 marca b. r. mogliśmy już z uśmiechem powitać piękne panie z naszej okolicy na przedstawieniu z okazji Dnia Kobiet pt. „Goździk dla Ewy”.
    Chwilę przed 16:30 zaczęli zjawiać się pierwsi goście, którzy mogli zająć miejsca przy stolikach, na których zgodnie z tytułem naszej uroczystości w wazonikach stały piękne goździki. Występ rozpoczął się od koncertu kapeli „Forte Band”, która przygrywała zebranym. Chcieliśmy, by wszyscy czuli się jak najlepiej, dlatego wśród stolików krążyło czterech młodych i przystojnych kelnerów z naszej szkoły przynoszących kawę, herbatę oraz pyszne ciasta.


    Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Marianna Szewczyk od powitania zebranych gości, a następnie głos zabrał pan Mirosław Jakubczak przewodniczący Rady Gminy Błędów, który złożył życzenia wszystkim paniom oraz przytoczył słowa naszego Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II, który opisywał jak ważne są kobiety w naszym życiu. Symbolicznym prezentem dla wszystkich pań był bukiet czerwonych róż, które wręczył na ręce pani dyrektor. Natomiast uczniowie w imieniu wszystkich panów wręczyli każdej kobiecie na sali, i małej i dużej, tulipany i goździki. Chwila ciszy i nagle rozległa się muzyka, a na scenę wyszedł pan Krzysztof Kaźmierczak śpiewając piosenkę „Za zdrowie pań”. Uwadze gości nie mogło umknąć także jego przebranie z lat 80. Następnie usłyszeliśmy piosenki „Damą być” oraz „Być kobietą” wykonane przez uczennice przy urozmaiconej choreografii przygotowanej przez nie same. Po utworze „Gdy mi ciebie zabraknie” podczas którego zagrał na saksofonie nasz kolega, zapowiedziany został kabaret Tey w wykonaniu Mateusza Gieracha i Patryka Kołacza. Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami oraz salwami śmiechu.


    Chór wykonywał coraz to piękniejsze piosenki: „Chodź pomaluj mój świat”, „Chłopak z gitarą”. Zespół złożony z p. Krzysztofa Kaźmierczaka, p. Stanisława Bilskiego i p. Janusza Szarlipa razem z saksofonistą i pięknymi dziewczętami z naszego gimnazjum zaśpiewał „Gdzie się podziały tamte prywatki?”. Odwiedziły nas również znane i lubiane Filipinki, które zaśpiewały „Batumi”, a także Helena Vondráčková z piosenką „Malovaný džbánku”.


    Czego chłopcy nie zrobią dla kobiet?... Mogą dla nich nawet zatańczyć! I to jak! „Jezioro łabędzie” w wykonaniu naszych chłopców spodobało się tak bardzo, że po występie rozległy się głośne brawa, wiwaty oraz domagania bisu.


    Następnie p. Bilski wczuł się w rolę kapitana statku, który płynął po falach złożonych z rąk chóru, podczas piosenki „Kapitańskie tango”. Usłyszeliśmy także piosenki „Biały Latawiec”, „Baju Baj”. Kółko teatralne zaprezentowało inscenizację do wiersza „Pan tu nie stał”. Pan Szarlip wykonał przy akompaniamencie pianina wzruszający utwór „Jej portret”. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Cała sala śpiewa z nami”.


    Całe przedstawienie było przygotowane przez: p. Anetę Jackowską, p. Kamilę Pisarek, p. Anielę Szymanek, p. Jadwigę Dobrosz, p. Janusza Szarlipa, p. Krzysztofa Kaźmierczaka i p. Stanisława Bilskiego pod kierunkiem p. dyrektor Marianny Szewczyk. Oprawę świetlną przygotował Kacper Krzyżanowski, a nagłośnienie było obsługiwane przez uczniów naszej szkoły.


    Wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a nasze „łabędzie” zatańczyły nam na bis. To, co dobre szybko się kończy, a zostają wspomnienia. Życzę wszystkim, aby czas ich nigdy nie zamazał, niech pozostaną jak najdłużej w naszych sercach.
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1991