Konkurs - English around as
Data: 07-02-2017 o godz. 23:57:38
Temat: Nauka


Dnia 02.02.2017r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „English around us”.Konkurs organizowany był przez uczennice klasy III c: Angelikę Jung. Darię Krawiec i Wiktorię Długowską. Przeprowadzony został w klasach IV-VI szkół podstawowych w: Lipiu, Błędowie, Gołoszach i Wilkowie. Składał się on z dwóch etapów, polegających na wykonaniu plakatów. Miały one nam uświadomić jak ważny jest język angielski w dzisiejszym świecie.


Na finałową część konkursu zostali zaproszeni autorzy zwycięskich prac oraz uczniowie z klas pierwszych. Na powitanie wszyscy odsłuchali narodowego hymnu Wielkiej Brytanii. Po części wstępnej została przedstawiona prezentacja dotycząca niektórych krajów anglojęzycznych, czyli Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii. Pokazała ona zwyczaje i kulturę państw, o których tak często się mówi. Po wprowadzeniu gości w „angielski” klimat nadszedł czas na główny punkt programu – rozdanie nagród. A oto wyniki:
I miejsce – Beata Kępka  
II miejsce – Julia Kieszek    
III miejsce – Julia Kowalczyk

Po rozdaniu zasłużonych nagród i gromkich brawach, można było poczęstować się pyszną szarlotką, która była zakończeniem części oficjalnej konkursu.

Jeszcze raz gratulujemy wygranym!
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1988