Patroni grójeckich ulic
Data: 23-01-2017 o godz. 17:42:49
Temat: Kultura


   Dn. 18.09.2017 r. odbył się "XI Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii", w którym wzięły udział cztery uczennice naszego gimnazjum: Aleksandra Izydorczyk, Katarzyna Staszewska, Aleksandra Gołuch i Wiktoria Długowska.

      Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w "XI Konkursie Ortograficznym o Tytuł Mistrza Ortografii", który odbywał się w Grójcu. Uczestnikami konkursu byli nie tylko gimnazjaliści, ale także licealiści oraz osoby dorosłe.
      O godz. 12:30 rozpoczęło się pisanie dyktanda. Dyktando miało tytuł "Patroni grójeckich ulic" i opisywało nie tylko jak się nazywają ulice Grójca, ale także życiorysy patronów grójeckich ulic. Uczestnicy musieli nie tylko zmierzyć się ze słowami, których używamy na co dzień, ale także z tzw. leśmianizmami. Są to słowa charakterystyczne dla twórczości Bolesława Leśmiana np.: "Śnigrobek", ", "Zmierzchun", ", Dusiołek". Napisanie tego dyktanda to był naprawdę "trudny orzech do zgryzienia". 
      Ok. godz. 14 nadszedł moment ogłoszenia wyników. Organizatorzy do samego końca trzymali nas w napięciu - najpierw poprosili trzech zwycięzców, ale bez podawania miejsc. Dopiero potem podali miejsca i wtedy okazało się, że zwyciężczynią tegorocznego konkursu jest nasza gimnazjalistka - Katarzyna Staszewska.

 Serdecznie gratulujemy Katarzynie oraz pozostałym reprezentantkom i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach. :)Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1984