Gmina Błędów - Największy Sad Europy
Data: 07-01-2017 o godz. 10:51:48
Temat: Publikacje


        Zgodnie z regulaminem naszej szkoły uczniowie klas trzecich realizują projekty edukacyjne...
   5 stycznia 2017r. odbyła się prezentacja projektu zrealizowanego przez naszą grupę - uczniów z klasy 3B: Paulinę Kawęczyńską, Patrycję Kępkę, Angelikę Mydłowską, Izabelę Wojtczak, Jakuba Bonieckiego, Remigiusza Szcześniaka i Jakuba Wojtczaka.
Już we wrześniu wpadliśmy na pomysł, aby wybrać temat związany z charakterystyką gospodarczą naszej gminy czyli z sadownictwem - GMINA BŁĘDÓW - NAJWIĘKSZY SAD EUROPY. Burza mózgów i konsultacje z opiekunem grupy panią Urszulą Sułowską pozwoliły ustalić plan działań i przydział obowiązków. W trakcie pracy powstawały nowe pomysły.
W efekcie końcowym przedstawiliśmy prezentację multimedialną dotyczącą sadownictwa (odmiany jabłoni, zabiegi agrotechniczne, sposoby szczepienia drzewek, zagrożenia i choroby jabłoni, wartości odżywcze jabłek oraz tradycję regionu - owocobranie). Muzyczną ilustracją była zabawna piosenka zachęcająca do jedzenia jabłek.

Pokazaliśmy również wywiady na temat problemów: gradobicia, cen jabłek, trudnej pracy w sadach. Naszymi rozmówcami byli: Wójt Gminy pan Marek Mikołajewski, sadownicy z gminy Błędów, uczniowie naszego gimnazjum, którzy pomagają w gospodarstwach, a także pracownicy z Ukrainy, bez których trudno byłoby zebrać plony. Praca w sadach wymaga zaangażowania całej rodziny, dlatego przedstawiliśmy w formie scenki typową rodzinę sadowników, która stara się przygotować dzieci do objęcia gospodarstw w przyszłości.
Mamy nadzieję  że naszym gościom: pani dyrektor, pani wicedyrektor, nauczycielom, pani Albinie Alończyk oraz uczniom klas 2A, 2B, 2C prezentacja jeszcze bardziej uświadomiła, że mieszkamy w największym sadzie Europy, a szarlotka i sok jabłkowy są dobrą wizytówką regionu.

Dziękujemy za przybycie i uwagę.Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1982