Wycieczka do Warszawy
Data: 28-12-2016 o godz. 13:37:48
Temat: Wycieczki


          Dn.21.12.2016 odbyła się wycieczka mikołajkowa do Warszawy pod opieką p. Edyty Ciaś, p. Ewy Markiewicz i p. Grażyny Ponceleusz-Procek.


     Pierwszym punktem naszej wycieczki był Teatr "Palladium" w Warszawie. Tam obejrzeliśmy spektakl pt. "Okruchy życia". Aktorami była młodzież w naszym wieku. Musical opowiada o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażająca i niebezpieczna Żyleta. Strach przed nią sprawia, że wszyscy są jej posłuszni. Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy. Obojętność świata sprawia, że wszyscy bez sprzeciwów tolerują panującą sytuację. Jednak monotonność ta zmienia się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora zawita nowy nauczyciel - Tomek. Mężczyzna wypowiada wojnę rządzącym tam zasadom, stosując własne metody pracy z dziećmi. Staje się tym samym na drodze nieobliczalnemu szefowi gangu, czerpiącemu spore zyski z małoletnich złodziejaszków, którym wydaje się, że mają wszystko. Na szczęście szybko okazuje się, że nowy nauczyciel potrafi zmienić w nich to błędne postrzeganie świata. Zaczynają odkrywać w sobie nowe zainteresowania oraz nową duszę- duszę, w której Tomek odnajduje niedostrzegane przez nikogo dobro. Wspólnie wyruszą zgłębić tajemnicę, którą kryje historia ich małego miasteczka. Dzieciaki zaczynają czuć, że dopiero teraz żyją pełną piersią. Jednakże, czy zdobędą się na odwagę aby sprzeciwić się Żylecie, dzięki któremu mogą demonstrować swą siłę i znaczą więcej, nawet w świecie dorosłych? Czy zwycięży dziecięca szczerość i wrodzone dobro, czy pogoń za pieniądzem i zło? A może okaże się, że oglądając spektakl ujrzymy w nich samych siebie? Oglądając ten spektakl, zapewne każdy z nas w duchu poznał odpowiedzi na niejedno pytanie. 
     Drugim punktem naszej wycieczki była kręgielnia. Tam uczniowie podzieleni na grupy dla "frajdy" konkurowało między sobą o najlepszy wynik. Wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi po tak wyczerpującej grze.


     Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy... Tak samo było z naszą wycieczką. Już o godz. 17 uczniowie wrócili do Błędowa. Czekamy na kolejne takie wycieczki ;) 


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1979