Próbne egzaminy gimnazjalne
Data: 11-12-2016 o godz. 19:40:49
Temat: Nauka


             W dn. 06-08.12.2016 klasy trzecie miały nie mały orzech do zgryzienia - musieli napisać próbne egzaminy gimnazjalne, przygotowujące ich do prawdziwego egzaminu.     Pierwszego dnia najstarsi uczniowie naszej szkoły pisali część humanistyczną, która była podzielona na dwie części. Pierwszą część, czyli historię i WOS uczniowie zaczęli pisać od godziny 9 na hali. Po upływie 60 minut nastąpiła przerwa między egzaminami. Uczniowie podczas tego wolnego czasu mogli się pożywić oraz podzielić się opiniami na temat minionego testu. Po przerwie uczniowie zabrali się do pisania egzaminu z języka polskiego. Na tą część uczniowie mieli 90 minut. Oprócz testu wielokrotnego wyboru była do napisania wypowiedź pisemna - rozprawka. Niestety po skończonym egzaminie trzecioklasiści mieli normalne lekcje.
     Drugiego dnia uczniowie zmagali się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Wszystko odbywało się bardzo podobnie. Od 9 trzecioklasiści pisali część przyrodniczą trwającą 60 minut. Po skończonym egzaminie uczniowie mieli przerwę, a potem musieli napisać część matematyczną, gdzie oprócz zadań zamkniętych, były także 3 zadania otwarte.
     Trzeciego dnia do napisania był egzamin z języka obcego nowożytnego. Uczniowie pisali język angielski bądź rosyjski. Egzamin był podzielony na dwie części - podstawę i rozszerzenie. Podczas tych egzaminów puszczane były nagrania, więc trzeciogimnazjaliści pisali w salach. Tego dnia różnił się też czas na rozwiązanie testu. Zarówno na wypełnienie części podstawowej, jak i rozszerzonej mieliśmy 60 minut. Gdy skończyliśmy pisać, mieliśmy już wolne, nie było zajęć lekcyjnych i mogliśmy iść do domu.


     Chciałabym życzyć wszystkim dobrych wyników z tego egzaminu i jeszcze lepszych z egzaminu w kwietniu 😊


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1976