Być albo nie być
Data: 24-11-2016 o godz. 14:12:18
Temat: Kultura


         Dnia 14 listopada 2016r. odbyła się całodniowa wycieczka kółka teatralnego do stolicy Polski - Warszawy...
 Wyruszyliśmy spod budynku gimnazjum ok. godz. 9:00. Pierwszym celem było uczestnictwo w warsztatach. Nasza grupa poznała "Hamleta", czyli jedną ze słynniejszych sztuk Szekspira. Każdy z nas odegrał rolę tej postaci na swój sposób. Nauczyliśmy się również "przechodzić" z jednej emocji do drugiej". Dzięki warsztatom, zyskaliśmy doświadczenie teatralne oraz pokonaliśmy swoje lęki przed występowaniem na scenie.


 Kolejnym punktem naszej wycieczki było lodowisko na Stadionie Narodowym. Uczniowie z fascynacją jeździli na łyżwach, czując klimat zbliżającej się zimy.

 Po mroźnych jazdach wybraliśmy się na spektakl edukacyjny w stylu talk-show pt. "Wszechświat Księcia H.", w którym jedyną i główną rolę zagrał Jakub Snochowski. Prowadzący poruszał najistotniejsze problemy we współczesnym świecie m.in. śmierć bliskiej osoby, poczucie własnej tożsamości, przemoc w świecie realnym jak i wirtualnym. Aktor wciągał nastolatków do aktywnego współuczestnictwa. Scena stała się alternatywną wymianą myśli i dyskusji na tak ważne, choć często pomijane tematy.

 Po pełnym wrażeń dniu, gimnazjaliści z uśmiechem na twarzy wrócili do Błędowa ok. godz.  22:00. Dziękujemy opiekunom p. Dobrosz i p. Jackowskiej za wspaniale zorganizowany wyjazd. Z niecierpliwością czekamy na następne wycieczki :)


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1971