Nowocześnie i skutecznie - Insta.Ling
Data: 15-11-2016 o godz. 20:43:06
Temat: Nauka


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje pracę z programem „Insta.Ling”. 

Program „Insta.Ling” służy do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej [https://instaling.pl/]. 

Na początek nauczyciel przydziela grupie słówka związane z aktualnym materiałem dydaktycznym. Zadaniem ucznia jest codzienne logowanie i wykonywanie sesji, podczas której ma do przetłumaczenia od 20 do 31 słówek. Za każdym razem może on wysłuchać prawidłowej wymowy wyrazu, a jedna sesja trwa tylko 5-10 minut! Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy. Także rodzice i nauczyciele mają wgląd w wyniki postępów dzieci. Dostęp do sprawozdań pozwala zarówno nauczycielom, jak i rodzicom włączyć się w motywowanie uczniów do systematycznej pracy.

Szkoła, której uczniowie korzystają z programu „Insta.Ling”, ma szansę na Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego. 

Pracę z programem „Insta.Ling” uczniowie naszej szkoły rozpoczęli w roku szkolnym 2015/16. Początkowo korzystały z niego 3 grupy. Obecnie program jest realizowany przez 6 grup językowych prowadzonych przez p. Karolinę Lewandowską i p. Martę Kalwarczyk. 
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1967