Lekcja powtórzeniowa - Starożytna Grecja
Data: 09-10-2016 o godz. 12:30:42
Temat: Nauka


 We wtorek, 4 października na 3. godzinie lekcyjnej, klasy drugie miały przyjemność uczestniczyć w nietypowej... nietypowej? Nie, po prostu innej lekcji historii.

Lekcja w całości poświęcona była starożytnej Grecji, a przede wszystkim wojownikom, którzy za jej czasów walczyli. Mężczyzna przebrany za spartańskiego wojownika pokazywał nam ich uzbrojenie, sposób w jaki walczyli oraz strategie. Szyk bojowy nazywany był falangą, niezbędną i podstawową bronią greckiego wojownika była tarcza i włócznia. Prócz tego przypomnieliśmy sobie kilka ważnych dat i podstawowe informacje omawiane w klasie pierwszej. Oczywiście nie mogło zabraknąć wzmianki o najważniejszych greckich bogach, czyli wierzeniach dawnych mieszkańców tamtych terenów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, zgłaszali się, odpowiadali na pytania i grzecznie słuchali opowiadań niezwykle zabawnego mężczyzny, który również wchodził z nami w bezpośrednią interakcje biorąc chętnych uczestników do przedstawienia niektórych rekwizytów, oraz w drodze wyjątku - do pokazania kary jakiej stosowali Spartanie. 
Lekcja była niezwykle ciekawa i zabawna, klasy drugie były bardzo zadowolone i liczą na więcej tego typu przyswajania informacji.


Ola Wnuk kl. 2B


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1956