Narodowe Czytanie
Data: 25-09-2016 o godz. 16:05:55
Temat: Kultura


W niedzielę 11 września 2016 roku w parku przed kościołem św. Józefa w Błędowie, tak jak 3 września w wielu miejscowościach w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie.  Inicjatorem akcji na naszym terenie była Gminna Biblioteka.Tegoroczna edycja poświęcona jest dziełu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - polskiego pisarza, publicysty i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Rok 2016 został ogłoszony przez Sejm i Senat Rokiem Sienkiewicza, bowiem przypada w tym roku 170 rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci pisarza. 
   Na rozpoczęcie spotkania można było posłuchać pięknej nastrojowej piosenki Piotra Rubika, która przeniosła wszystkich obecnych w klimat czasów Nerona. Wśród czytających znaleźli się: Pan Marek Mikołajewski, Wójt Gminy Błędów, ks. Leszek Bruliński, Proboszcz parafii św. Prokopa w Błędowie, Pani Marianna Szewczyk, Dyrektor Gimnazjum w Błędowie, Pani Anna Pełka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Błędowie, Pani Małgorzata Sieradzan, Dyrektor Przedszkola w Błędowie oraz Pani Agnieszka Pajewska z Banku Spółdzielczego oraz nasza koleżanka Aleksandra Wnuk, uczennica klasy II b. Podczas czytania fragmentów książki Julia Wojcieszczyk, Julia Senator i Damian Szymanek, uczniowie naszej szkoły przebrani w stroje starożytnych Rzymian częstowali winogronami i cukierkami przybyłych słuchaczy.
   Akcja Narodowe Czytanie po raz pierwszy miała miejsce w 2012 roku, w Błędowie dopiero debiutujemy mając nadzieję, że w kolejnych latach będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Zachęcamy wszystkich, i małych i dużych do czytania książek.


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1952