Wycieczka rowerowa do Wilkowa
Data: 27-06-2016 o godz. 17:01:05
Temat: Wycieczki


Ostatni tydzień szkoły i ... ostatnia wycieczka.
Zachęceni wizytą państwa Wojteckich w naszej szkole wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Wilkowa do STAJNI RAJDOWEJ.

Gospodarz pan Krzysztof Wojtecki przedstawił nam po kolei konie, opowiadając o rasie, umaszczeniu, charakterze, startach w rajdach. Największą dumą stajni jest Maja - biała klacz (ma nawet białe rzęsy) - zwyciężczyni wielu prestiżowych zawodów. Konie są smukłe, przystosowane do biegów. Ich trenowanie polega na dbałości o kondycję, więc każdego dnia pokonują po najbliższej okolicy 20 - 30 kilometrowe trasy. Wielką frajdę sprawiało nam karmienie koni, które chętnie jadły świeżo zerwaną trawę. Poza ciekawymi opowieściami o koniach pan Wojtecki pokazał cenne trofea zdobyte na krajowych i zagranicznych rajdach: medale, puchary, pamiątkowe obrazy, fotografie. 
Gospodarze stajni kochają zwierzęta. Hodują piękne konie, psy, koty a nawet węże!
Pasją pana Krzysztofa jest także bieganie (kilka lat temu uczestniczył w maratonach). W lipcu organizuje imprezę biegową na terenie Wilkowa. Dlatego na koniec zaproponował nam przejażdżkę rowerową leśnymi ścieżkami, po których można biegać, jeździć konno. To dobre miejsce na biegi przełajowe, terenowe. Kilkakrotnie musieliśmy przenosić rowery przez powalone drzewa (skutki burzy i wichury, jaka przeszła nad naszą gminą 17 czerwca).
Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Uczestnikami była grupa uczniów z klasy 3A, a organizatorkami i opiekunkami pani Urszula Sułowska oraz pani Aneta Jackowska.
Dziękujemy!  

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1948