Projekt edukacyjny ''JEŹDZIECTWO - SPORT, REKREACJA, ZDROWIE
Data: 16-06-2016 o godz. 08:41:41
Temat: Nauka


Jakie korzyści daje ludziom jeździectwo? Czy w naszej gminie są dobre warunki do uprawiania tej dyscypliny sportu i rekreacji? Na te pytania starały się odpowiedzieć uczennice klasy 3A: Kinga Boniecka, Martyna Kamińska, Joanna Szymańska, Angelika Wachowicz, które w tym roku szkolnym realizowały pod opieką pani Urszuli Sułowskiej projekt edukacyjny JEŹDZIECTWO - SPORT, REKREACJA, ZDROWIE. Temat projektu ma związek ze wspaniałym zwierzęciem - koniem.


Pan dyrektor, nauczyciele, uczniowie klas trzecich i pierwszych mogli obejrzeć wystawę ukazującą konie jako motyw w malarstwie, fotografii, muzyce, sztuce. Przedstawiono także ciekawostki i przysłowia o koniach.
Uczennica klasy 3A Martyna Kamińska od trzech lat trenuje jeździectwo. Zaprezentowała strój do jazdy konnej: kask, bryczesy, specjalne buty. Opowiedziała również o specjalnych odznakach dla koni biorących udział w zawodach.
Na prezentację projektu zaproszono gości specjalnych - państwa Klaudię i Krzysztofa Wojteckich ze STAJNI RAJDOWEJ, w której trenuje Martyna. Uczennice z grupy projektowej przeprowadziły wywiad z gośćmi. Państwo Wojteccy chętnie opowiedzieli o swojej pasji, o ulubionych koniach i warunkach hodowli, o codziennej pracy w stajni i satysfakcji, jaką daje ta praca.
 STAJNIA RAJDOWA  specjalizuje się w przygotowaniu koni do udziału w rajdach terenowych na długich dystansach np.90 km. Dotychczas najbardziej prestiżowy był udział pana Krzysztofa w rajdzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do Dubaju jeździec i koń dotarli samolotami.
Prezentacja projektu przekonała nas, że jeździectwo jest piękną dyscypliną sportową, zwłaszcza dla osób, które lubią konie, przyrodę. W naszej okolicy można jeździć konno po leśnych i polnych drogach, do czego zachęcają gospodarze stajni w Wilkowie. 
Martynie, pani Klaudii i panu Krzysztofowi Wojteckiemu życzymy wielu udanych rajdów, sukcesów i radości. Będziemy kibicować  trzymać kciuki !!!

Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1944