Finał 23. Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ
Data: 17-05-2016 o godz. 00:23:41
Temat: Nauka


11 maja 2016 roku odbył się finał 23. Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ, który został zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbomira Laskowskiego w Grójcu pod tytułem „Książka? Tak! Wiedzy znak. Biblioteki w Grójeckiem".W tym roku naszą szkołę reprezentowały: Kinga Biniszewska i Julia Senator z klasy Ib. Mimo wysoko postawionej poprzeczki dziewczyny dały sobie świetnie radę. Podczas finału każda z drużyn wybierała numer swoich pytań, których było cztery: za jeden punkt, dwa, trzy i cztery. Nasze koleżanki odpowiedziały na każde z pytań wzorowo, otrzymując maximum punktów. Równocześnie 10 punktów otrzymały drużyny z Chynowa i Grójca. W takim przypadku zostały doliczone punkty z półfinału.

Podczas przerwy emocje u wszystkich sięgały zenitu. Po twarzach uczestników można było wyczytać ekscytacje, jak i strach przed werdyktem.

Po tym jak wszyscy zaproszeni zostali z powrotem na salę, komisja złożona z: przewodniczącej Dyrektor Biblioteki pani Kingi Majewskiej, Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Grójec pana Karola Biedrzyckiego, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu pana Dariusza Gwiazdy, nauczyciela historii LO w Grójcu pani Małgorzaty Czacharowskiej, starszego kustosza MGBP w Grójcu – pani Bogumiły Krawczak, dr nauk humanistycznych – pana Remigiusza Matyjasa, ogłosiła wyniki.

W kategorii gimnazjum:

I miejsce: Michał Jankowski i Piotr Olak z PG w Chynowie, pod przewodnictwem p. Anety Górskiej.

II miejsce: Kinga Biniszewska i Julia Senator z PG w Błędowie. Grupę przygotowała p. Sylwia Woszczyk.

III miejsce: Marta Wolszczak i Filip Żebrowski z PG w Grójcu. Zespół przygotował p. Marek Kulig.

Serdecznie wam gratulujemy dziewczyny i życzymy dalszych sukcesów!
Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1927