Dbajmy o Ziemię!
Data: 24-04-2016 o godz. 16:09:14
Temat: Publikacje


22 kwietnia corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi...

   Pewnie każdy domyśla się co wiąże się z tym oto świętem. W tym dniu prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.
   Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na Półkuli Północnej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo co noc.
    Musimy koniecznie pamiętać, że Ziemia jest jedyną planetą, na której żyjemy dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nie jest to trudne ani wymagające zajęcie. Segregując śmieci lub oszczędzając wodę pomagamy nie tylko kuli ziemskiej, ale też i sobie. Chyba lepiej jest żyć w miłym, naturalnym otoczeniu niż w zaśmieconym parku.
   Pamiętajcie! Musimy dbać o ekosferę nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień. Tylko wyłącznie od nas zależy jak będzie wyglądać nasz świat w przyszłości...


Artykuł jest z Publiczna Szkoła Podstawowe im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie
http://www.bledow.edu.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.bledow.edu.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1921